ریپورتاژ

یکی از موضوعات مهم در زمینه بهبود سئو سایت، نوشتن ریپورتاژ آگهی است. اما باید به نکاتی مثل اصول ریپورتاژ نویسی، قیمت آن و بررسی اسپم اسکور و اعتبار دامنه سایت آگهی کننده توجه کنید. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب به صفر تا صد محتوای ریپورتاژ بپردازیم و به این سوال پاسخ دهیم که اصولاً ریپورتاژ چیست.

چه تاثیری بر رتبه سایت شما خواهد داشت. چه مطالبی بیشتر از همه باید در سایت های خبری و درج محتوای ریپورتاژ منتشر کرد تا تاثیر مثبتی بر سئوی سایت شما داشته باشد. برای اینکه به این سوالات پاسخ دهید، با این مطلب همراه ما باشید.

ریپورتاژ آگهی چیست؟

در دنیای امروز صاحبان برند به این نتیجه رسیده اند که اگرچه کیفیت و رضایت مشتریان درباره محصولات آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اما نمی توان تنها به تبلیغات دهان به دهان اکتفا کرد و برای فروش و سود بیشتر، نیاز است تا هر چند وقت یکبار، کالا، خدمت و یا برند خود را به مردم یادآوری کنید.

همانطور که شرکت های بزرگ مواد غذایی در کشور، میلیاردها تومان بابت تبلیغات تلویزیونی و حتی تبلیغات گوگل هزینه کرده اند. شما هم می توانید با توجه به بودجه ای که دارید (هر چند کم)، از قابلیت های مختلف اینترنت برای تبلیغات استفاده کنید. ریپورتاژ در واقع یک تبلیغات بر پایه محتواست که در سایت های پر بازدید منتشر می شود تا از اعتبار آن ها برای سایت شما استفاده کند. این کار توسط یک سری بک لینک که در ریپورتاژ می دهید، اتفاق می افتد.

چه کسی مسئول نگارش ریپورتاژ آگهی است؟

شما می توانید موضوعی را که با بررسی و آنالیز از سایت خود داشته اید، به نویسنده محتوا بدهید و از او بخواهید که به جای توجه به نکات و ویژگی های محصول در آن مقاله، به مزایا و معایب آن ها بپردازد و بیشتر از همه به دغدغه و سوالات مشتریان پاسخ دهد. با این روش، خواننده از مطالعه ریپورتاژ احساس خستگی نمی کند و سرانجام به لینک شما نیز خواهد رسید.

کسی که مسئول نگارش ریپورتاژ است. باید سعی کند با ادبیاتی کاملاً شبیه به دیگر مقالات سایت کمپین تبلیغاتی، این کار را انجام دهد. تا خوانندگان متوجه این موضوع نشوند که این مقاله خارج از مقالات سایت است. یکی از راه های تضمینی برای گرفتن بک لینک، همین ریپورتاژ است. پس به صفحات دسته بندی یا محصولاتی لینک دهید که برایتان اهمیت بیشتری دارند که از آن طریق هم به فروش بیشتری می رسید.

ریپورتاژ

انواع ریپورتاژ

ریپورتاژ مالتی مدیا (چند رسانه ای)

اینکه تصور کنیم تنها مقالات نوشتاری هستند که در گروه ریپورتاژ آگهی قرار می گیرند، سخت در اشتباهیم. ریپورتاژ خبری حتی در مورد برندهای بزرگ کشور، این روزها به صورت یک برنامه پرطرفدار تلویزیونی در آمده که بیننده از شنیدن و تماشای مزیت های آن محصول لذت می برد.

در واقع در چنین تبلیغاتی، سعی شده تا به بیان مزیت های محصولات مورد نظر اشاره کرده و معایب دیگر برندها را پر رنگ تر جلوه دهند. البته شما می توانید از طریق کانال های پر مخاطب شبکه های اجتماعی نیز برای این مدل از ریپورتاژ تبلیغاتی استفاده کنید.

ریپورتاژ خبری

در ریپورتاژهای خبری دیگر لازم نیست تا به صورت نامحسوس به معرفی و مزایای محصول مورد نظرتان بپردازید. چرا که اصلی ترین مکان برای درج یک تبلیغ خبری، همین سایت ها هستند. اتفاقاً در انتها کاربر می خواهد بعد از بررسی مزیت ها و مقایسه محصولات رقیب، به صفحه محصول از سایت شما رفته و جزئیات کار مثل: تصویر، ویژگی ها، نقد و بررسی محصول و قیمت آن را مشاهده نماید.

ریپورتاژ تبلیغاتی

این نوع از ریپورتاژ، بیشتر از همه به یک آگهی شبیه است که در آن به نقد و بررسی بی طرفانه یک محصول می پردازید. اما در انتها با قرار دادن یک لینک به صفحه محصول مرتبط با همان آگهی، مشتری را به سمت خرید سوق می دهید. یک روش دیگر هم وجود دارد و در آن شما به معرفی و بررسی محصول یا خدمت خود می پردازید ولی از زبان شخص ثالث.

در اینجا وقتی فردی به آگهی شما می رسد، مطمئن می شود که موارد گفته شده به صورت کاملاً بی طرفانه از سوی او اشاره شده و با رضایت قلبی خود اقدام به سفارش می کند.

تاثیر ریپورتاژ آگهی بر سئو سایت چیست؟

در گذشته تعداد سایت های ریپورتاژ در کشور ما بسیار کم بود و مالکان دیگر سایت ها به ناچار برای تبلیغ یک محصول خدماتی، به سایت های بی ارتباط با سایت خود مراجعه کرده و تبلیغات خود را منتشر می کردند. از آنجایی که افراد همیشه از تبلیغات مستقیم دوری می کنند. ترجیح می دهند برای بررسی یک محصول، خودشان به صفحات مزایا و معایب آن دست یابند.

امروزه تعداد سایت های خبری و مجله ای که دامین اوتوریتی (اعتبار دامنه) بالایی دارند و اسپم نیستند، این امکان را فراهم کرده اند تا سایت های دیگر با پرداخت هزینه مشخصی، یک محتوا در سایتشان منتشر کند. با این کار، لینک و یا لینک هایی که در محتوای خود قرار می دهید، بیشتر دیده شده و باعث افزایش اعتبار دامنه سایت شما می شود.

این مورد در سئو سایت شما تاثیر مستقیم گذاشته و باعث بهبود رتبه آن می شود.

آیا ریپورتاژ آگهی رایگان خوب است؟

برخی از سایت های درج آگهی هستند که امکان بارگزاری رایگان محتوا به همراه لینک را برایتان فراهم کرده اند، اما اعتبار دامنه آن ها پایین بوده و یا اسپم اسکور بالایی دارند. چنین سایت هایی نه تنها باعث بهبود در وضعیت سئوی سایت شما نمی شوند، بلکه احتمال کاهش رتبه هم برایتان وجود دارد. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید.

البته ناگفته نماند که در سایت های ریپورتاژ آگهی، شما می توانید با خرید و ایجاد کمپین های تبلیغاتی، تا حد زیادی قیمت ریپورتاژ را کاهش دهید. اما باید توجه کنید که حداقل خرید شما، 3 سایت با دامنه متفاوت باشد. اگر هم بودجه کافی برای تبلیغات ندارید، می توانید یکبار در یک سایت ریپورتاژ قوی مانند: ایسنا، نمناک، زومیت و… محتوا منتشر کرده و بعد از آن در 2 سایت ارزانتر به درج آگهی اقدام کنید.

ریپورتاژ

آیا خرید ریپورتاژ آگهی از دید گوگل جریمه دارد؟!

گوگل به طور کلی با لینک هایی که در ازای پرداخت پول منتشر می شوند، مشکل دارد و با این کار می خواهد همه سایت ها به طور طبیعی لینک سازی کنند. به همین دلیل اگر احساس کند که لینک شما در سایتی خریداری شده است، آن را پاک کرده و یا شما را جریمه خواهد کرد.

اما موضوع اینجاست که شناسایی این لینک ها در بسیاری از موارد برای گوگل سخت بوده و تصور می کند که آن مقاله به همراه لینکش، توسط خود سایت منتشر شده است. به هر حال توجه داشته باشید که طبیعی سازی را یکی از فاکتورهای مهم در تولید محتوا ریپورتاژ در نظر بگیرید.

ریپورتاژ

جمع بندی

استفاده از عکس و کلمات کلیدی مناسب با محتوایی که منتشر می کنید، می تواند نقش موثری در بهتر دیده شدن آن داشته باشد. تفاوت بک لینک با ریپورتاژ آگهی هم در اینجاست.

بسیاری از بک لینک هایی که در سایت های درج آگهی، edu، کامنتی و… می زنید، به مرور زمان از دست می روند، اما در مورد بسیاری از ریپورتاژها اینطور نیست.

برای خرید ریپورتاژ خبری با ما تماس بگیرید
فهرست