رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی

انتشار درست رپورتاژ آگهی فروش شما را چندبرابر می کند.

نوشتن آگهی اصولی می تواند بهترین قدم برای کسب رتبه در گوگل و بالا رفتن بازدید و فروش شما باشد. ما در هاسکووب فنی ترین رپورتاژها را برایتان می نویسیم.

رپورتاژ آگهی چیست؟

در دنیای امروز صاحبان برند به این نتیجه رسیده اند که اگرچه کیفیت و رضایت مشتریان درباره محصولات آن ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اما نمی توان تنها به تبلیغات دهان به دهان اکتفا کرد و برای فروش و سود بیشتر، نیاز است تا هر چند وقت یکبار، کالا، خدمت و یا برند خود را به مردم یادآوری کنید.

همانطور که شرکت های بزرگ مواد غذایی در کشور، میلیاردها تومان بابت تبلیغات تلویزیونی و حتی تبلیغات گوگل هزینه کرده اند. شما هم می توانید با توجه به بودجه ای که دارید (هر چند کم)، از قابلیت های مختلف اینترنت برای تبلیغات استفاده کنید. ریپورتاژ در واقع یک تبلیغات بر پایه محتواست که در سایت های پر بازدید منتشر می شود تا از اعتبار آن ها برای سایت شما استفاده کند. این کار توسط یک سری بک لینک که در ریپورتاژ می دهید، اتفاق می افتد.

یکی از موضوعات مهم در زمینه بهبود سئو سایت، نوشتن ریپورتاژ آگهی است. اما باید به نکاتی مثل اصول ریپورتاژ نویسی، قیمت آن و بررسی اسپم اسکور و اعتبار دامنه سایت آگهی کننده توجه کنید.

انواع ریپورتاژ

رپورتاژ تبلیغاتی

ریپورتاژ تبلیغاتی

این ریپورتاژ، بیشتر به یک آگهی شبیه است که به نقد و بررسی بی طرفانه یک محصول می پردازید. اما در انتها با قرار دادن یک لینک به صفحه محصول مرتبط، مشتری را به سمت خرید سوق می دهید. یک روش دیگر درآن شما به معرفی و بررسی محصول یا خدمت خود از زبان شخص ثالث می پردازید.وقتی فردی به آگهی شما می رسد، مطمئن می شود که موارد گفته شده به صورت کاملاً بی طرفانه است و اقدام به سفارش می کند.

رپورتاژ خبری

ریپورتاژ خبری

در ریپورتاژهای خبری دیگر لازم نیست تا به صورت نامحسوس به معرفی و مزایای محصول مورد نظرتان بپردازید. چرا که اصلی ترین مکان برای درج یک تبلیغ خبری، همین سایت ها هستند. اتفاقاً در انتها کاربر می خواهد بعد از بررسی مزیت ها و مقایسه محصولات رقیب، به صفحه محصول از سایت شما رفته و جزئیات کار مثل: تصویر، ویژگی ها، نقد و بررسی محصول و قیمت آن را مشاهده نماید.

رپورتاژ چند رسانه ای یا مالتی مدیا

ریپورتاژ مالتی مدیا

رپورتاژ خبری حتی در مورد برندهای بزرگ کشور، این روزها به صورت یک برنامه پرطرفدار تلویزیونی در آمده که بیننده از شنیدن و تماشای مزیت های آن محصول لذت می برد. در واقع در چنین تبلیغاتی، سعی شده تا به بیان مزیت های محصولات مورد نظر اشاره کرده و معایب دیگر برندها را پر رنگ تر جلوه دهند. البته شما می توانید از طریق کانال های پر مخاطب شبکه های اجتماعی نیز برای این مدل از ریپورتاژ تبلیغاتی استفاده کنید.

رپورتاژ آگهی

تاثیر رپورتاژ آگهی بر سئو سایت چیست؟

در گذشته تعداد سایت های رپورتاژ در کشور ما بسیار کم بود و مالکان دیگر سایت ها به ناچار برای تبلیغ یک محصول خدماتی، به سایت های بی ارتباط با سایت خود مراجعه کرده و تبلیغات خود را منتشر می کردند. از آنجایی که افراد همیشه از تبلیغات مستقیم دوری می کنند. ترجیح می دهند برای بررسی یک محصول، خودشان به صفحات مزایا و معایب آن دست یابند.

امروزه تعداد سایت های خبری و مجله ای که دامین اوتوریتی (اعتبار دامنه) بالایی دارند و اسپم نیستند، این امکان را فراهم کرده اند تا سایت های دیگر با پرداخت هزینه مشخصی، یک محتوا در سایتشان منتشر کند. با این کار، لینک و یا لینک هایی که در محتوای خود قرار می دهید، بیشتر دیده شده و باعث افزایش اعتبار دامنه سایت شما می شود.

این مورد در سئو سایت شما تاثیر مستقیم گذاشته و باعث بهبود رتبه آن می شود.

آیا ریپورتاژ آگهی رایگان خوب است؟

برخی از سایت های درج آگهی هستند که امکان بارگزاری رایگان محتوا به همراه لینک را برایتان فراهم کرده اند، اما اعتبار دامنه آن ها پایین بوده و یا اسپم اسکور بالایی دارند. چنین سایت هایی نه تنها باعث بهبود در وضعیت سئوی سایت شما نمی شوند، بلکه احتمال کاهش رتبه هم برایتان وجود دارد. بنابراین به این نکته توجه داشته باشید.

البته ناگفته نماند که در سایت های ریپورتاژ آگهی، شما می توانید با خرید و ایجاد کمپین های تبلیغاتی، تا حد زیادی قیمت ریپورتاژ را کاهش دهید. اما باید توجه کنید که حداقل خرید شما، 3 سایت با دامنه متفاوت باشد. اگر هم بودجه کافی برای تبلیغات ندارید، می توانید یکبار در یک سایت ریپورتاژ قوی مانند: ایسنا، نمناک، زومیت و… محتوا منتشر کرده و بعد از آن در 2 سایت ارزانتر به درج آگهی اقدام کنید.

ریپورتاژ
برای خرید ریپورتاژ خبری با ما تماس بگیرید

سوالات متداول

آیا خرید ریپورتاژ آگهی از دید گوگل جریمه دارد؟

گوگل به طور کلی با لینک هایی که در ازای پرداخت پول منتشر می شوند، مشکل دارد و با این کار می خواهد همه سایت ها به طور طبیعی لینک سازی کنند. به همین دلیل اگر احساس کند که لینک شما در سایتی خریداری شده است، آن را پاک کرده و یا شما را جریمه خواهد کرد.

اما موضوع اینجاست که شناسایی این لینک ها در بسیاری از موارد برای گوگل سخت بوده و تصور می کند که آن مقاله به همراه لینکش، توسط خود سایت منتشر شده است. به هر حال توجه داشته باشید که طبیعی سازی را یکی از فاکتورهای مهم در تولید محتوا ریپورتاژ در نظر بگیرید.

آیا رپورتاژ تاثیر همیشگی دارد؟

بسیاری از بک لینک هایی که در سایت های درج آگهی، edu، کامنتی و… می زنید، به مرور زمان از دست می روند، اما در مورد بسیاری از ریپورتاژها اینطور نیست.

تفاوت بک لینک و رپورتاژ در چیست؟

استفاده از عکس و کلمات کلیدی مناسب با محتوایی که منتشر می کنید، می تواند نقش موثری در بهتر دیده شدن آن داشته باشد. تفاوت بک لینک با ریپورتاژ آگهی هم در اینجاست.

مطالب وبلاگ

فهرست