ساخت تیزر و موشن گرافیک

یکی از راه های جذب مخاطب در اغلب سایت ها، ساخت تیزر جذاب است تا در نگاه اول بتواند ماندگاری کاربر در سایت شما را افزایش دهد. تبلیغاتی که امروزه در فضای مجازی و یا سایت های اینترنتی مشاهده می کنیم، سبک جدیدی از تبلیغات هستند که با گذشته تفاوت های زیادی داشته اند.

حتی اگر هزینه زیادی برای طراحی سایت خود کرده اید، بدون داشتن یک تیزر تبلیغاتی مناسب، موفق نخواهید شد! قبل از اینکه به مطالعه ادامه این مطلب بپردازید، به چند تا از معروف ترین سایت های ایران و دنیا سر بزنید و این بار ریزبینانه تر به طراحی لوگو و یا ویدئوی تبلیغاتی آن ها نگاه کنید و آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید.

تبلیغات چیست و در چند دسته قرار می گیرد؟

شاید با شنیدن تیزر تبلیغاتی، به یاد یک کلیپ چند ثانیه ای از یک انیمیشن و یا خلاقیت کارتونی بیفتید که به معرفی یک محصول خاص و یا خدمات مربوط می شوند. اما واقعیت این است که یک تیزر لزوماً انیمیشنی و کارتونی نیست! در گذشته تبلیغات به صورت رادیویی بود و اصلاً فضایی برای نمایش تصویری نداشتند. اما با شروع تبلیغات تلویزیونی، ساخت بیلبورد و تیزر و… دنیای جدیدتری به روی طراحان باز شد. در واقع تیزرها نوعی آگهی کوتاه هستند که اطلاعاتی را در قالب معما و یا خلاصه و شفاف به مخاطب انتقال می دهند.

5 تا از مهم ترین نکات در ساخت تیزر و کاور

کاورها اولین تصویری هستند که قبل از شروع تیزر دیده می شوند. بنابراین علاوه بر اینکه باید برای چیدن سناریوی تیزر و ساخت آن وقت و هزینه صرف کنید، باید برنامه ریزی درستی هم برای کاور اصلی داشته باشید. در این قسمت می خواهیم به مهم ترین مواردی که باید در طراحی و ساخت تیزر و کاور رعایت کنید، اشاره نمائیم:

کمک گرفتن از طراح گرافیک

ساخت موشن های گرافیکی با کیفیت بالا و اثرگذاری مناسب، نیازمند یک خالق هنرمند و حرفه ایست. هرچقدر هم که تسلط کافی به نرم افزارهای گرافیکی مانند: فتوشاپ، افترافکت، ایلاستریتور و… داشته باشید، خلاقیت و ایده پردازی های اصولی که برگرفته از دنیای بازاریابی باشد، اصل مهمیست که در خروجی نهایی کار بسیار مشهود است.

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از یک طراح گرافیک مناسب با خواسته و نیاز خود که بتواند به درستی تمام اصولی که مد نظر دارید را پیاده سازی کند، کمک بگیرید.

ساخت تیزر و کاور

ایده پردازی و سناریوی جذاب

گاهی در تلویزیون و یا سایت های اشتراک ویدئو میبینیم که تبلیغاتی برایمان نمایش داده می شوند که بسیار باکیفیت و اصولی از جهت نرم افزارهای گرافیکی پیاده سازی شده اند، اما به هیچ وجه جذاب نبوده و اصلاً هدف از ساخت آن را نمی دانید! نکته ای که اهمیت دارد، توجه به سناریوی خلاقانه، متفکرانه، معمایی و یا نوستالژیک است تا برای چند ثانیه هم که شده، مخاطب را با خود همراهی کنید.

ساخت تیزر و کاور

ساخت تیزرهایی پربازدید با حداقل امکانات

اگرچه داشتن تیم تبلیغاتی مجهز و کارکشته می تواند تا حد زیادی رضایت شما از خروجی کار را به همراه داشته باشد، اما لزوماً دلیلی بر این نیست که در صورت نداشتن تجهیزات حرفه ای فیلمبرداری، نمی توان از پس ساخت تیزر برآمد! گاهی برای اینکه نورپردازی به خوبی فراهم شود، فیلمبرداری در فضای باز را می توان جایگزین یک آتلیه مجهز کرد.

همچنین می توانید از المنت های نوری کم هزینه نیز استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بسیاری از تیزرهای تبلیغاتی اینفلوئنسرهای اینستاگرامی، تنها با یک گوشی و پایه دوربین ساده ساخته شده اند! پس سخت نگیرید و به جذابیت تیزر تبلیغاتی خود فکر کنید.

تیزر کوتاه ولی اثرگذار

شما برای دیدن یک کلیپ طولانی بیشتر زمان می گذارید یا کوتاه؟ مطمئناً هر چقدر پیامی که می خواهید به مخاطب انتقال دهید، کوتاه و مختصر باشد، مخاطب بیشتری خواهد داشت و بالعکس! بنابراین به این نکته توجه کنید که تیزر تبلیغاتی هر چقدر کوتاه تر باشد، مخاطب بیشتری دارد.

شاید باورش سخت باشد که در دنیای امروز، رقابت بر سر ثانیه هاست! مثلاً اگر در 15 ثانیه اول یک کلیپ 1 دقیقه ای موفق به جذب مخاطب نشوید، می توان گفت تمام زحماتتان به باد می رود! یکی از مواردی که بسیار مهم است، داشتن کاور زیباست که در همان ثانیه اول رسالت خود را به جا می آورد.

انتقال راه های ارتباطی از طریق ویدئو

شاید در فضای مجازی دیده باشید که یک کلیپ 15 ثانیه ای، هیچ پیام مشخص و مستقیمی از هدف تبلیغاتی خود به شما ندارد و تنها در ثانیه های انتهایی خود، یک آدرس اینترنتی یا شماره تماس نمایش داده می شود که می توانید از آن طریق، راز آن تیزر تبلیغاتی را کشف کنید.

این روش علاوه بر اینکه حس کنجکاوری مخاطب را بیشتر می کند، توانسته در کوتاهترین زمان ممکن، راه های ارتباطی خود را در اختیار کاربران قرار دهد که بسیار مورد اهمیت است. این ویژگی از نگاه بهینه سازی در گوگل هم مهم است، چرا که هر چقدر تیزر تبلیغاتی کوتاهتر باشد، حجم کمتری داشته و در بهبود سرعت لودینگ سایت موثر است.

بیشترین کاربرد تیزر تبلیغاتی در چه مواردی است؟

شرکت های مختلف و معروفی در کشور فعالیت دارند که از ساخت ویدئوهای تبلیغاتی در معرفی محصول جدید خود استفاده می کنند. همچنین شرکت های نوپا، به کمک این روش به معرفی برند خود می پردازند. از تیزرهای سینمایی هم در بین فیلم و یا پایان آن ها استفاده می شود.

شناسایی مخاطب هدف، گام مهمی در ساخت تیزر

با مشاوره هایی که از شرکت های تیزر تبلیغاتی می گیرید. به این نکته پی میبرید که باید چه نوع کلیپ تبلیغاتی را برای مخاطب خود آماده کنید. به عنوان مثال اگر محصول یا خدمتی که ارائه می دهید، برای سنین پایین جامعه است، از تبلیغات انیمیشنی استفاده کنید. برای سنین بالاتر می توانید از تیزرهای سریالی و یا رئال کمک بگیرید.

ساخت تیزر و کاور

جمع بندی

داشتن ابهام در ساخت تیزر می تواند برای مخاطب جالب باشد و او را به فکر فرو ببرد. به طوریکه هر بار با دیدن کلیپ تبلیغاتی، یک نکته جدید از آن را کشف می کند. بنابراین از تبلیغ شما خسته نمی شود و باز هم حاضر است برای چندین بار هم که شده، تا انتها آن را دنبال کند.

این مورد اگر در تیزر تبلیغاتی شما هم وجود داشته باشد، توانسته اید به خوبی یکی از فاکتورهای ساخت تیزر را رعایت کنید. پس باید به شما تبریک بگوییم.

هنوز هم تکه کلام هایی از پیام های بازرگانی سال های دور که در واقع نمونه هایی از تیزر تبلیغاتی هستند. در ذهن مخاطبین باقی مانده است. که حتی بعد از گذشت چندین سال، در گفتگوهای روزمره، مردم از آن ها استفاده می کنند و به این نکته اشاره می کند که تیزر به درستی روی دغدغه و نیاز مخاطب کار کرده است.

عکاسی و فیلم

 • تعداد عکس نا محدود
 • تعداد عکس به نوع کار و سوژه وابسته است
 • فیلم برداری نا محدود
 • تعداد کلیپ به نوع کار و سوژه وابسته است
 • هزینه دکوراسیون و فضا سازی به عهده کارفرما
 • صدا برداری
 • تجهیزات نورپردازی
 • تجهیزات فیلم برداری و عکاسی

موشن گرافیک

 • امکان اجرای سریالی و داستانی
 • استفاده از کاراکترهای متحرک
 • تصویر سازی حرفه ای
 • طراحی، مدل سازی و انمیت ویژه
 • سمبول ها و ایکون های متحرک
 • در صورت استفاده از صدای گوینده 300 تومن اضافه میشود
 • حداقل سفارش30 ثانیه می باشد
 • زمان اجرا 7 روز بعد از تایید سناریو

لوگو موشن

 • طراحی یک اتود
 • طراحی دو بعدی و یا سه بعدی
 • بررسی رقبای شما
 • تا ۱۰ ثانیه
 • طراحی روی نکات کلیدی کسب و کار
 • انتخاب رنگ مناسب کسب و کار بر اساس علم برندینگ
 • در صورت استفاده از صدای گوینده 150 تومن اضافه میشود
 • زمان اجرا 4 روز
فهرست