تبلیغات گوگل

یکی از روش های تبلیغاتی که برای سایت هایی مثل آژانس مسافرتی به شدت می تواند اثرگذار باشد، کمک گرفتن از تبلیغات گوگل یا گوگل ادز می باشد. تصور کنید یک آژانس مسافرتی، در برخی از روزهای سال با تخفیف های باورنکردنی به برگزاری تورهای مختلف می پردازد و نیاز دارد این جشنواره ها در کمترین زمان ممکن، در اختیار بیشترین علاقمندان به سفر و گردشگری قرار گیرد.

در چنین شرایطی، بهترین روش کمک گرفتن از تبلیغات اینترنت است که گوگل به راحتی این امکان را برای شما فراهم کرده است. اما چگونه؟؟ تبلیغات کلیکی چیست و چه تاثیری در رونق کسب و کارها دارد؟ با این مقاله همراه ما باشید تا به سوالات شما پاسخ دهیم.

با تبلیغات گوگل، هر روز جلوی چشم مشتریانتان باشید!

گاهی شما به عنوان صاحب کسب و کار و یا سایت اختصاصی، زمان کافی برای سئو سایت خود ندارید و می خواهید در زمانی که مد نظر دارید، خدمت و یا محصولی را به مخاطبان خود ارائه دهید. در چنین حالتی می توانید لیستی از کلماتی که بیشترین جستجو را با توجه به بازار هدف شما دارند، به شرکت های تبلیغاتی گوگل که در کشور ما فعالیت می کنند، بدهید و با توجه به مشاوره هایی که می گیرید، بر سر یک یا دو عبارت با یکدیگر همکاری کنید.

به این ترتیب حتی از سایت هایی که سئوی قوی دارند و رتبه اول گوگل را کسب کرده اند، جلو زده و مشتریان راحت تر به شما می رسند.

تعرفه تبلیغات در گوگل چقدر است؟

واحد پولی تبلیغات در گوگل بر پایه دلار است و رنج قیمتی آن حدود 50 تا 70 سنت به ازای هر کلیک است. اما با توجه به افزایش نرخ دلار، میزان پیشنهادی کسب و کارها برای تبلیغات در گوگل که به صورت مزایده ای است، کاهش یافته است. ولی نباید فراموش کنید که هر چقدر رقیب شما، قیمت پیشنهادی بیشتری به گوگل داشته باشد. کار شما سخت تر شده و باید هزینه پیشنهادی خود را بالا ببرید.

اما خبر خوب اینکه با توجه به افزایش دلار، نرخ میانگین قیمت پیشنهادی کاهش پیدا کرده است. بهینه سازی مداوم اکانت گوگل ادز، به روز رسانی کلمات کلیدی و… می تواند هزینه روزانه کلیک شما را کاهش دهد. با این روش ها می توانید جلوی کلیک های اشتباهی را بگیرید و جامعه هدفتان را مشخص تر کنید تا هزینه مصرفی در راه درستی خرج شود.

اگر این کسب و کارها را دارید، از تبلیغات گوگل استفاده نکنید!

با توجه به اینکه نرخ تبدیل گوگل ادز، تقریباً بالاست، باید در زمان تبلیغات به این نکته توجه کنید که آیا اصلاً این روش برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

اگر کسب و کاری دارید که سود مشتریان پایینی دارد، تبلیغات گوگل ادز برای شما به صرفه نیست. مثلاً سود 10 تا 50 هزار تومانی به ازای هر فروش دارید، این روش نمی تواند برای شما مفید باشد. البته می توانید در چنین مواردی تنها در جهت برندسازی از گوگل ادز کمک بگیرید. اما اگر سود محصول به ازای هر کالا 100 تا 500 هزار تومان و یا بیشتر است، تبلیغات گوگل به شدت برایتان مفید خواهد بود.

آیا تبلیغات گوگل کلیک فیک دارد؟!

یکی از سوالات پرکاربردی که معمولاً افراد در زمان شروع کمپین های تبلیغاتی گوگل می پرسند، به کلیک های فیک مربوط می شود. مثلاً اینکه ممکن است رقبای شما، هر روز تعداد کلیک های بالایی بر لینک تبلیغاتیتان داشته باشند، و باعث تمام شدن بودجه شما شده و از رقابت عقب بمانید!

جای هیچ نگرانی ای نیست! گوگل باهوش تر از این حرف هاست و از مدت ها پیش با شناسایی آی پی کاربران جلوی این کار را گرفته است. البته ممکن است کاربری با یک آی پی ثابت، در طول مثلاً 1 ساعت، با 50 کلیک فیک بودجه شما را کاهش دهد، اما گوگل بعد از بررسی این مورد، هزینه کم شده از شما را به اکانت برمیگرداند. همچنین می توانید با نصب افزونه شناسایی آی پی، بعد از اینکه کاربران را شناسایی کردید، آی پی آن ها را به گوگل اعلام کنید که با این کار، دیگر تبلیغات شما برای آن ها نمایش داده نمی شود.

با این 3 راه حل، تبلیغات گوگل ادز خود را نابود خواهید کرد!

گوگل ادز راه حلی برای بالا آمدن لینک هایی با کلمات کوتاه و گاهاً تک کلمه ای است. پس استفاده از کلمات طولانی یا Broad keywords به صورت گسترده بازدهی مناسبی برای شما نخواهد داشت.

نداشتن کلمات کلیدی منفی یا negative keywords با توجه به کسب و کار شما هم از دیگر راه حل هاییست که به بودجه تبلیغاتی شما ضربه می زند.

زمانی که برای تبلیغات گوگل ادز از طریق شرکت های تبلیغاتی کمک می گیرید، باید به توضیحات آن ها توجه کنید. بنابراین مشورت نگرفتن از تیم کارشناسی آنان باعث ضربه زدن به سایت و بودجه شما خواهد شد. چرا که لازم است گاهی با همین جلسات مشاوره ای، تعییراتی در اکانت خود به منظور بهبود وضعیت کلیک صورت بگیرد.

تاثیر فوق العاده تبلیغات گوگل برای چه کسب و کارهاییست؟

اگر در زمینه آموزشی فعالیت می کنید، مثلاً سایت آموزشی طراحی سایت، آموزش سئو سایت، آموزش آشپزی و… دارید، تبلیغات گوگل به شدت برایتان مفید و اثربخش خواهد بود. زیرا رقابت در آن ها کم است و هزینه پایینی در تبلیغات دارند. بنابراین می توانید یک صفحه فرود داشته باشید تا همه کاربران را از این طریق به آن صفحه به خصوص هدایت کنید.

توجه به عنوان تبلیغ، مهمترین روش برای ورود کاربران

گوگل ادز این امکان را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید چندین تیتر مختلف داشته باشید. به این ترتیب در زمان استفاده هر بار یکی از آن ها را نمایش می دهد و با بررسی یک جامعه آماری، از یک جایی به بعد بهترین تیتری که بازخورد بهتری داشته انتخاب کرده و از آن استفاده می کند.

تجربه ثابت کرده که هرچقدر تبلیغاتی، نرخ کلیک بالاتری داشته باشد، گوگل هزینه کمتری به ازای هر کلیک برایش در نظر می گیرد و میزان نمایش آن را افزایش می دهد. بنابراین با یک عنوان بهتر و پرطرفدار تر طبق گزارش گوگل، می توانید در خط مقدم رقابت بزرگترین موتور جستجوی دنیا قرار بگیرید.

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم به کلیات تبلیغات گوگل و مهمترین سوالاتی که برای کاربران ایجاد شده است، اشاره کنیم. باید اضافه کنیم که اگر شما خدماتی را فقط در شهر خودتان ارائه می دهید، استفاده از کلمه شهر مورد نظر در انتهای عبارت تبلیغاتی می تواند بسیار موثر باشد.

مثلاً “طراحی سایت در رشت”. به این ترتیب احتمال اینکه مشتریان شما به خرید و سفارش تبدیل شوند، بسیار افزایش می یابد.

پلن 1پلن 2پلن 3پلن 4پلن 5
 سفارش آنلاین سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید
 قیمت4.400.000 تومان7.800.000 تومان15.600.000 تومان29.200.000 تومان58.400.000 تومان
 جزییات

500 دلار

1825 درهم

400 پوند

1000 دلار

3650درهم

800 پوند

2000 دلار

7300 درهم

1600 پوند

4000 دلار

14600 درهم

3200 پوند

8000 دلار

29200 درهم

6400 پوند

زمان ایجاد کمپین1 روز کاری1 روز کاری2 روز کاری2 روز کاری3 روز کاری
آگهی در گوگل فارسی و انگلیسی     
دریافت خودکار گزارش روزانه     
بیشترین ورود کاربر با کمترین هزینه     
افزودن توضیحات و لینک داخلی به آگهی     
افزودن شماره تلفن و آدرس به آگهی     
آگهی در Gmail و سایت‌های طرف قرارداد     
بهینه‌سازی تضمینی آگهی و کلمات     
اکانت اختصاصی رایگان     
فهرست