طراحی بنر و اسلایدر

طراحی بنر و اسلایدر

طراحی بنر و اسلایدر اصولی باعث افزایش فروش شما می شود

با طراحی بنر، توسط حرفه ای ترین طراحان هاسکووب اهداف خود را به حقیقت نزدیک تر کنید.یک بنر جذاب مخاطبان شما را به بهترین شکل هدایت می کند.

به جرات می توان گفت یکی از چیزهایی که در نگاه اول بعد از ورود به سایت جلب توجه می کند، داشتن یک طراحی بنر و اسلایدر کاربر پسند و زیباست. تصاویر متحرک و چشمک زدن، نظر کاربران را به خود جلب کرده و یکی از روش هاییست که در بازاریابی تبلیغاتی نقش دارد.

حال برای طراحی بنر حرفه ای چه کار باید کرد. قیمت طراحی بنر تبلیغاتی چقدر است. چرا باید طراحی اسلایدر سایت را را جدی بگیریم. اگر شما هم با چنین سوالاتی درگیر هستید، پس با این مطلب همراه ما باشید.

تعریف اسلایدر سایت

اسلایدر در طراحی سایت و طراحی گرافیک، 2 تعریف مختلف از یکدیگر دارند. وقتی از طراحی اسلایدر سایت حرف می زنیم، منظور یک طراحی خاص است که در آن حداقل از 2 تصویر که در زمانبندی های مشخصی تعریف شده اند، حرکت کرده و یکی پس از دیگری نمایش داده می شوند. به چنین مکانیزمی، گالری تصاویر نیز می گویند. اما اسلایدر سایت در بخش گرافیکی به معنی طراحی تصاویری است که در اسلایدر طراحی شده سایت می خواهیم به نمایش در آیند.

بنر تبلیغاتی هم در واقع تصویریست که توسط طراح گرافیک ساخته شده و ممکن است در ابتدای ساخت تیزر و کاور نیز به کار برده شود. این طراحی ها باید ویژگی هایی داشته باشند که در بهینه سازی سایت ما اثرگذار باشند. در ادامه بیشتر با این بخش ماجرا آشنا خواهید شد.

انواع بنر اسلایدر :

طراحی اسلایدر پروژه ها

طراحی اسلایدر گروهی

اسلایدر مربوط به برند

پست اسلایدر سایت

اسلایدر معرفی محصول

اسلایدر اصلی سایت

متن و شعار تبلیغاتی

بنر و اسلایدها، اصلاً جای مناسبی برای زیاده گویی و پر حرفی نیست. هر چقدر بتوانید خواسته و هدف خود را در چند کلمه کوتاه و حداکثر یک جمله بیان کنید. شانس دیده شدن و استقبال مخاطب نیز افزایش می یابد. هیچ وقت برای اینکه نظر افراد را به تبلیغات خود جلب کنید، از گزافه گویی استفاده نکنید و سعی کنید تا از جملاتی متناسب با عکس بنر استفاده نمائید.

دعوت کاربران به سایت با call to action

هدف از تبلیغات بنری، شرکت در کمپین تبلیغاتی و یا ارائه خدمت و فروش محصول است. به همین دلیل می توانید در تصویر اسلایدر خود از یک دکمه برای کال تو اکشن استفاده کنید تا یک راست کاربر را به landing page یا صفحه فرود هدایت کنید. طراحی بنر و اسلایدر یکی از بهترین مکان ها برای این کار است.

طراحی لوگو حرفه ای

توجه به نکات ux و ui

امروزه آنالیز سایت ها نشان می دهد که در اغلب آن ها، کاربران از طریق تلفن همراه خود به صفحات اینترنتی وارد شده و از آن ها استفاده می کنند. در واقع درصد کمتری از طریق صفحه دسکتاپ وارد می شوند. البته استثناعاتی نیز وجود دارد که به نوع سایت و هدف موسسان آن بستگی دارد. اما در مجموع، لازم است تا سایز و ابعاد بنر و اسلایدر را از نظر ux و ui نیز بررسی کنید. گاهی دیده می شود که در نسخه موبایل، این تنظیمات بهم ریخته و نارضایتی کاربران را به دنبال خواهد داشت.

انتخاب رنگ مناسب

هر سایتی یک تم رنگی خاصی دارد که بهتر است در زمان طراحی بنر و اسلایدر از آن رنگ ها استفاده کنید و هم راستای با لوگو سایت قرار دهید. در زمان طراحی لوگو نیز باید به فکر رنگ دلخواه خود با توجه به موضوع اصلی سایت باشید، چرا که همه این موارد به صورت زنجیروار به یکدیگر متصل هستند.

مهمترین نکات در طراحی بنر و اسلایدر

یکی از مواردی که در طراحی بنر باید به آن توجه کنید، گذاشتن لوگو در تصویر است به گونه ای که از دیگر اجزای بنر، برجسته تر باشد. البته نباید طوری باشد که از اهمیت تبلیغ شما کم کند. وجود لوگو در تصویر، باعث می شود تا در کنار پیامی که به مخاطب انتقال می دهید، متوجه برند شما نیز شود.

از کلماتی که نظر مخاطبان را به خود جلب می کند، در بنر تبلیغاتی استفاده کنید. مثلاً عبارت هایی مانند: تخفیف 50 درصدی، قیمت های باورنکردنی، تنها چند روز مانده تا جشنواره های تکرار نشدنی و… از مواردی هستند که در بسیاری از تبلیغات موثر هستند و مخاطبان با دیدن و یا شنیدن آن ها، ناخودآگاه با دقت بیشتری به پیام دریافتی توجه می کنند.

جای دقیق بنر و اسلایدر در سایت کجاست؟

حتماً در وب گردی های مختلف دیده اید که اسلایدر را معمولاً در ابتدای صفحه و پایین هدر سایت قرار می دهند.اما بنر تبلیغاتی لزوماً جایِ خاصی نداشته و مالک سایت هر کجا که به تبلیغات نیاز پیدا کند، آن را قرار می دهد.

البته توجه داشته باشید چنانچه سایز بنر تبلیغاتی شما کوچک است، از فونت ریز استفاده نکنید. فونت بزرگ باعث خوانایی بهتر پیام شما می شود. تبلیغات بنری می توانند در بین صفحات یک مقاله، فوتر سایت، سایدربار و… باشد.

جمع بندی

قبل از اینکه به طراحی بنر و اسلایدر بپردازید، خودتان را به جای مخاطب قرار دهید و ببینید آیا جملات، شعارها و یا تصاویری که در آن ها به کار میبرید، برای خودتان و اطرافیانتان جذابیت دارد. به این ترتیب راحت تر می توانید مراحل کار طراحی را که در این مطلب به آن اشاره کردیم، در پیش بگیرید.

پلن Aپلن Bپلن Cپلن Dپلن E
تعداد طراحی اسلایدر1 عدد2 عدد3 عدد5 عدد7 عدد
 قیمت190.000 تومان370.000 تومان570.000 تومان940.000 تومان1.320.000 تومان
سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید
پلن Aپلن Bپلن Cپلن Dپلن E
تعداد طراحی کاور و بنر۱ عدد۲ عدد۳ عدد۵ عدد7 عدد
 قیمت90.000 تومان170.000 تومان260.000 تومان440.000 تومان620.000 تومان
سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید
پلن Aپلن Bپلن Cپلن Dپلن E
تعداد طراحی بنر ثابت1 عدد2 عدد3 عدد5 عدد7 عدد
 قیمت190.000 تومان370.000 تومان570.000 تومان940.000 تومان1.320.000 تومان
سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید
پلن Aپلن Bپلن Cپلن Dپلن E
تعداد طراحی بنر متحرک(گیف)1 عدد2 عدد3 عدد5 عدد7 عدد
 قیمت250.000 تومان490.000 تومان740.000 تومان1.240.000 تومان1.740.000 تومان
سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید

سوالات متداول

بنرهای تبلیغاتی جذاب چه ویژگی هایی دارند؟

تصاویر یا بنر اسلایدر سایت که در همه زبان های برنامه نویسی می توان از آن ها استفاده کرد، در قالب فرمت jpg، png یا gif تولید می شوند. اما برای اینکه از آن ها به بهترین شکل ممکن استفاده کنید، باید چند نکته مهم را در زمان طراحی بنر و اسلایدر رعایت کنید:

سایز تصاویر در طراحی بنر چطور است؟

در زمان طراحی سایت، باید به ابعاد و سایز تصاویر دقت کنید و با توجه به آن سفارش بنر یا اسلایدر داشته باشید. گاهی دیده شده است که یک بنر اسلایدر سایت بعد از بارگزاری، کیفیت مناسبی نداشته و یا با ابعاد سایت همخوانی ندارد! مثلاً بخشی از تصویر در زمان نمایش حذف شده یا کوچکتر از فضایی است که قرار بوده در آن جا بگیرد.

حجم تصاویر در بنر های تبلیغانی چطور است؟

یکی از عواملی که در سئو سایت نقش مهمی دارد، توجه به سنگینی صفحات از جهت حجم اشغال شده است. حجم تصاویر از جمله بنر و اسلاید، از فاکتورهای مهم سئوکاران در بهینه سازی سایت است. سایت های زیادی در زمینه بهینه سازی تصاویر به صورت آنلاین فعالیت می کنند که می توانید از آن ها استفاده کنید. همچنین در زمان ذخیره سازی تصویر در فتوشاپ، از قابلیت save for web کمک بگیرید تا تصاویر با حفظ کیفیت بالا، تنها در حجم و اندازه بهینه شوند.

مطالب وبلاگ

فهرست