طراحی لوگو

برای اینکه به یک برند در حرفه خود تبدیل شوید، نیاز دارید تا برای طراحی لوگو آن کاملاً فکر کرده و برنامه ریزی کنید. امروزه همه ما از وقتی که صبح می شود و شروع به کار و زندگی می کنیم، در یک بمباران تبلیغاتی به سر میبریم که تنها برخی از آن ها در ذهن ها باقی می مانند.

از پیام های بازرگانی بگیرید تا تبلیغات روزنامه ای، ریپورتاژ آگهی و بیلبوردهای خیابانی، همه و همه در یک فرصت کوتاه تبلیغاتی که در اختیار دارند، سعی کرده اند خود را به مخاطب معرفی کنند. اهمیت انتخاب لوگو مناسب در چنین حالتی است که کاملاً مشخص می شود.

طراحی لوگو چیست و چه تاثیری در برندینگ دارد؟

مطمئناً در روزگاری که زندگی می کنیم، نیاز به گفتنِ اهمیت داشتن لوگو در کسب و کارها نداریم. در شبکه های اجتماعی و یا حتی سردر بسیاری از بوتیک ها، لوگوهایی را مشاهده می کنیم که هر زمان مجدداً آن را ببینیم. ناخودآگاه پی میبریم که این تصویر (یا انیمیشن) به چه برندی تعلق دارد.

همین تصاویر به ظاهر ساده هستند که باعث می شود در تشابه های اسمی، دیگران شما را برگزینند و از انتخاب خود مطمئن باشند. لزوماً هم نباید برای داشتن لوگوی اختصاصی هزینه های زیادی بپردازید، بلکه طراحی لوگو رایگان به کمک نرم افزارهای طراحی لوگو، این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا به راحتی بتوانید با تصاویر بازی کنید و در نهایت به طرح دلخواهتان دست یابید.

اهمیت طراحی لوگو حرفه ای چیست؟

هویت هر شرکت و سازمانی، به لوگوی آن وابسته است و از آنجایی که آن را برای مدت زمان طولانی انتخاب می کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد. از نوع فونت گرفته تا به کار بردن خط و خطوط و رنگ، همگی باید کاملاً بررسی شده و بعد مورد استفاده قرار بگیرند.

هرچقدر لوگو ساده تر باشد، حرفه ای تر است. در واقع باید مهارت این را داشته باشید که با یک تصویر ساده، بتوانید مفهوم سمبلیک و معنادار فعالیت خود را به مخاطب انتقال دهید. کسی که طراحی لوگو حرفه ای را به عهده دارد، باید کاملاً خلاقیت داشته باشد و البته کار سخت تری هم در پیش خواهد داشت.

لوگو تایپ چیست؟

لوگو تایپ یا لوگوی نوشتاری، یکی از انواع طراحی لوگو به شمار می رود که نماد کسب و کار را در قالب یک نوشته طراحی می کند. حتماً در بسیاری از بوتیک ها و یا شرکت ها با این مدل از لوگو برخورد داشته اید. گاهی شناسایی و خوانایی این لوگو بسیار پیچیده می شود که البته بهتر است اینطور نباشد.

لوگوی تصویری چیست؟

در لوگوی تصویری سعی می شود تا از هیچگونه متنی استفاده نشده و تنها با یک تصویر نمادین، آن را به مخاطب معرفی کنند. مارک شیائومی، اپل، اندروید و مرورگرهایی مثل کروم و فایرفاکس، در این گروه قرار می گیرند.

طراحی لوگو ترکیبی یعنی چه؟

برندهای معروفی در دنیا هستند که از ترکیب تکنیک لوگوی تصویری و نوشتاری به طور همزمان استفاده می کنند. به طور مثال لوگوی آدیداس، پوما و آمازون از این روش الگو گرفته اند.

مهمترین بایدهای طراحی لوگو

اگر به تازگی شروع به یک استارتاپ کرده اید، برای انتخاب لوگوی خود حساسیت نداشته باشید. چرا که ممکن است در ادامه کار، دست به تغییراتی در آن بزنید. مثلاً اگر طراحی سایت خود را شروع کرده اید و نیاز به یک لوگوی فوری دارید، کار خود را با یک لوگوی ساده شروع کنید تا پروژه عقب نیفتد.

سادگی یکی از اصل های مهم لوگوی شرکت های معروفی مثل گوگل، فیسبوک و تلگرام است. همچنین باید قابلیت به خاطر سپردن نیز داشته باشند. زیرا اگر خیلی سخت و پیچیده باشند، در ذهن مخاطب جای نمی گیرد و اگر دوباره آن را ببینند، به خاطر نمی آورند که متعلق به چه محصول و یا کسب و کاری بوده است.

داشتن ارتباط بین طرح لوگو و موضوعی که کار می کنید، یکی از مهترین اهداف در پیشبرد برندسازی است که باید به آن توجه کنید.

داشتن لوگو، همه چیز کسب و کار شما نیست!

شاید با خواندن این تیتر تعجب کنید و یا کنجکاو شوید که چطور تا به اینجای مطلب، درباره اهمیت طراحی لوگو در برندسازی گفتیم ولی حالا از مهم نبودن آن حرف می زنیم.ماجرا از این قرار است که لوگو به تنهایی نمی تواند باعث پیشرفت و یا شکست شما در کار شود. بلکه نکته حائز اهمیت این است که با تولید محتوا اثرگذار و اصولی، بتوانید به خواسته های کاربران پاسخ دهید.

آیا برای لوگو می توان تاریخ انقضا در نظر گرفت؟

شرکت های بزرگی در دنیا وجود دارند که اگرچه لوگوی خود را تغییر داده اند، اما هنوز هم مردم آن ها را با لوگوی قدیمی می شناسند. به عنوان مثال شرکت بزرگی چون بنز، درست چنین شرایطی دارد. شرکت های دیگری نیز مانند اینستاگرام و گوگل از این قضیه مستثنی نیستند. البته درباره این 2 مورد خاص، به نظر می رسد که مردم بیشتر از همه با لوگوی جدید ارتباط برقرار کرده اند.

همانطور که می بینید هیچ تاریخ انقضایی برای لوگو وجود ندارد و حتی شرکت های بزرگ دنیا هم دست به ریسک زده و لوگوی خود را هر زمان که احساس نیاز کرده اند، تغییر دادند.

روانشناسی فونت ها در طراحی لوگو

همانطور که شما برای شرکت در مراسم های خاصی مانند عروسی و عزا در انتخاب لباس و استایل خود تفاوت قائل هستید، نوع فونتی هم که در ساخت لوگو انتخاب می کنید، معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. به طور مثال فونت های سریف که در انتهای هر حرف خود، یک خط افقی کوچک دارند، نشان دهنده احترام و بالا بردن درصد اطمینان به مشتریان است.

فونت های بدون سریف، نشان دهنده مدرن بودن، منظم بودن و جاه طلبی است. فونت های نوشتاری ساده که انگار با خودکار نوشته شده اند هم ساده و شیک و خلاقانه هستند. فونت های نمایشی هم کاربردی در طراحی لوگو ندارند. توجه داشته باشید که باید فکری هم به حال اندازه لوگو برای شبکه های اجتماعی خود کنید. چون در غیر اینصورت نیاز دارید تا لوگوی خود را کشیده و تحریف شده در این فضاها منتشر کنید که اصلاً مناسب نیست.

جمع بندی

قبل از طراحی لوگو حتماً به تحلیل کسب و کار خود بپردازید و لوگوی رقبا را آنالیز کنید. اگر فعلاً نمی خواهید برای داشتن یک لوگوی حرفه ای و خاص هزینه کنید، از نرم افزارهای کامپیوتری و یا موبایلی که از آبجکت های آماده استفاده می کنند، کمک بگیرید.

برنزینقره ایطلایی
 قیمت650.000 تومان950.000 تومان1.500.000 تومان
تعداد پیش طرح2 اتود3 اتود4 اتود
تعداد تجدید نظر1 مرتبه2 مرتبه3 مرتبه
مدت زمان5 روز کاری10 روز کاری13 روز کاری
سفارش دهید سفارش دهید سفارش دهید
فهرست