طراحی سایت شرکتی

قدم به قدم تا طراحی سایت شرکتی (طراحی سایت شرکتی)

آیا شما صاحب کسب و کاری هستید که هنوز سایت اختصاصی ندارید. طراحی سایت شرکتی بهترین راه برای رونق بخشیدن به کار شماست. اما سایت های شرکتی چه ویژگی هایی باید داشته باشند تا تاثیر مثبتی در رونق کسب و کارتان بگذارند. امروزه کاربران بسیاری از روش خرید اینترنتی استفاده می کنند و اتفاقاً این کار را از طریق سایت نیز به خوبی انجام می دهند.

روشی مطمئن که به راحتی می توانند در کمتر از 5 دقیقه، سفارش خود را ثبت نهایی کنند. در این مطلب به امکانات سایت و ویژگی هایی که باید داشته باشد، قیمت سایت شرکتی و مهمترین سوالاتی که کاربران از طراحی سایت شرکتی دارند، اشاره کنیم

با رعایت این نکات، سایتی کاربر پسند داشته باشید

قبل از اینکه از طریق گروه های طراحی سایت برای سفارش سایت اختصاصی و شرکتی خود اقدام نمائید. بهتر است به چند مورد توجه کنید. البته در بسیاری از این شرکت ها، گروه های مشاوره ای هستند که به خوبی شما را راهنمایی می کنند. اما برای اینکه بدانید در نهایت چه سایتی با چه طراحی ای می تواند به نفع شما باشد. بهتر است خودتان نیز به دنبال راه حل های درستی بگردید.

ظاهر سایت شرکتی با توجه به موضوعی که دارد، باید طراحی شود. به طور مثال سایت طراحی لوگو بهتر است. ترکیبی از نمونه کارها و تصاویر متنوع آن باشد که با قالبی رنگارنگ به زیباتر شدن آن کمک می کند. توجه به نیاز کاربر هم از جمله موارد دیگری هستند که باید به آن توجه کنید. مثلاً ایجاد دسته بندی های پرکاربرد در منو، راه های ارتباطی و… نمونه هایی از این موارد هستند.

5 تا از مهمترین ویژگی های طراحی سایت شرکتی

  1. هاستینگ مناسب با سایت

یکی از مواردی که به شدت در میزان ورودی سایت و ماندگاری کاربر در آن موثر است. موضوع سرعت می باشد. مطمئن باشید اگر لود صفحه اصلی سایت شما بیشتر از 3 الی 5 ثانیه باشد. کابر دکمه خروج را زده و دیگر به این صفحه برنمیگردد. این ویژگی زنگ خطر بسیار بزرگی برای طراحان سایت است تا به دقت به آن رسیدگی کنند.

طراحی سایت شرکتیهاست مناسب با سایت، یعنی فضایی که نگهدارنده تمامی داده ها، برقرار کننده امنیت سایت و سرعت بالای آن است، در گرو خرید و انتخاب درست اتفاق می افتد.

  1. توجه به سئو و تولید محتوای اصولی

سئو سایت از جمله مواردیست که در چند سال اخیر نقش مهم و موثری در بهبود وضعیت سایت ها داشته است. به طوری که اگر نسبت به آن بی توجه باشید و یا اصول سئو را به خوبی اجرا نکنید، باعث حذف سایت شما از گردونه رقابت می شود! تولید محتوا متنی، تصویری و ویدئویی مناسب و اثرگذار از جمله مواردی هستند که از نظر گوگل، جزو فاکتورهای مثبت آن محسوب می شود.

  1. ریسپانسیو بودن

آمارهایی که ابزارهای گوگل از جمله سرچ کنسول و یا آنالیتیکس ارائه می دهند، حاکی از آن است که بسیاری از سایت های شرکتی، بازدیدکننده بیشتری از سمت موبایل دارند تا دسکتاپ. موبایل و تبلت این روزها در اختیار عموم مردم قرار دارد و از آنجایی که به راحتی امکان استفاده از اینترنت با این ابزارها هم فراهم شده، جستجوی روزانه از دنیای اینترنت و وبسایت ها را از این طریق راحت تر کرده است.

به همین دلیل لزوم ریسپانسیو بودن طراحی سایت شرکتی در موبایل و تبلت بسیار احساس می شود. از طرف دیگر، الگوریتم های گوگل در چند وقت اخیر، از این ویژگی سایت ها به عنوان یکی از عوامل رتبه دهی نیز استفاده می کند. بنابراین به اهمیت این موضوع می پردازد.

  1. امکان اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

با توجه به افزایش کاربران در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، بهتر است جایی برای امکان اشتراک گذاری صفحات سایت در شبکه های اجتماعی قرار دهید. این ویژگی نقش موثری در سئو دارد.

  1. طراحی صفحات اختصاصی

علاوه بر صفحات دسته بندی که از جایگاه بسیار مهمی برخوردارند، باید برای هر محصول نیز صفحه ای اختصاصی در نظر بگیرید. صفحاتی که کاملاً به ویژگی و کاربردهای محصول اشاره می کند و نیاز نیست تا کاربران برای رسیدن به جزئیات بیشتر محصول، وارد صفحات دیگری شوند.

طراحی این تک صفحه ها باید به درستی انجام شوند. از ویژگی های مثبت این صفحات، پیدا کردن راحت آن ها توسط کاربران است. شما می توانید برای برخی از صفحات دسته بندی و یا حتی محصولات مهم در طراحی سایت شرکتی از تبلیغات گوگل نیز کمک بگیرید.

پشتیبانی در سایت شرکتی را جدی بگیرید

یکی از نکات مهمی که در زمان سفارش طراحی سایت شرکتی باید به آن توجه کنید، داشتن پشتیبانی فنی و بی وقفه تیم طراحی سایت است. مثلاً فرض کنید یک مشکلی در بخش درگاه پرداخت امن سایت شما اتفاق افتاده که مشتریان نمی توانند تا آخرین مرحله، سفارش خود را پیش ببرند.

اگر شرکتی که از آن سفارش سایت داشته اید، پشتیبانی 24 ساعته نداشته باشد، این به ضرر سایت شماست و تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست می دهید. بنابراین در زمان انتخاب شرکت طراحی سایت، به این مورد مهم توجه کنید.

ایجاد نقشه راه یا راهنمای خرید

اگرچه میزان استفاده کاربران از سایت ها بسیار بیشتر از گذشته شده است، اما باز هم باید فرض را بر این بگیرید که عده ای برای اولین بار می خواهند تجربه خرید اینترنتی از طریق سایت را داشته باشند. کاربری ساده و راحت سایت، ایجاد نقشه راه و صفحاتی مثل درباره ما، تماس با ما و… از مواردی هستند که می توانند کاربران سایت شما را به مشتریان وفادار تبدیل کنند.

طراحی سایت شرکتیهمچنین می توانید یک ویدئوی کوتاه از راهنمای خرید سایت خود آماده کنید و آن را در قسمتی از سایت قرار دهید که نیاز نباشد تا کاربران برای مشاهده آن، خیلی به زحمت بیفتند.

قیمت سایت شرکتی چقدر است؟

فراموش نکنید که برای طراحی سایت حرفه ای نمی توانید انتظار قیمت های پایین را داشته باشید. حتی اگر شرکتی به شما پیشنهاد طراحی سایت زیر 3 میلیون تومان را داد، شک نکنید که سایتی اختصاصی به شما تحویل نمی دهد. یا اینکه ممکن است بعد از چند مدت، درخواست هزینه های بیشتری از شما داشته باشند.

بنابراین قبل از سفارش طراحی سایت شرکتی از چندین جای مختلف قیمت بگیرید و امکانات و پیشنهاداتی که به شما دارند را با یکدیگر مقایسه کنید. بهتر است با یک برنامه نویس هم در این رابطه مشورت نمائید.

جمع بندی

سایتی که برای کسب و کار خود در نظر می گیرید، باید تمام جنبه های بصری، حرفه ای، کاربرپسند بودن، طرح و رنگ و… در آن رعایت شده باشد تا بتواند باعث رونق کسب و کارتان شود. در این مقاله سعی کردیم به مهمترین نکات و ویژگی های طراحی سایت شرکتی اشاره کنیم تا در این مسیر، راحت تر قدم بردارید.

فهرست