با ما تو صفحه اول گوگل بیشترین فروش رو داشته باش


  زمان مطالعه: 7 دقیقه

  به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل : تاریخچه و آخرین تغییرات 2023

  به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل: تاریخچه و آخرین تغییرات 2023

  سلام به دوستان و همراهان همیشگی هاسکووب , با فناوری‌هایی که به‌طور مداوم در حال تغییر هستند، تغییرات در رفتار خریداران و نیازهای متغیر مشتریان، انتظاری ندارد که گوگل ادامه دهنده به‌روزرسانی‌های الگوریتم جستجوی خود باشد. به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل برای بازاریابان و صاحبان کسب و کار بسیار اهمیت دارد تا بروز باشند و در فضای آنلاین در بین بهترین ها باشند.

  تنها در سال‌های 2022 و 2023، بیش از 15 به‌روزرسانی الگوریتم تأیید شده وجود داشته است که ممکن است دنبال کردن تمام تغییرات آن‌ها مشکل باشد.

  به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل: تاریخچه و آخرین تغییرات 2023

  آیا دوست دارید بدانید که امسال موتور جستجوی گوگل چه به‌روزرسانی‌های عمده‌ای انجام داده است؟

  ادامه متن را بخوانید تا به‌روزرسانی‌های آخرین الگوریتم گوگل برای سال 2023 و بعد از آن را بیابید. ما این مقاله را برای هر به‌روزرسانی عمده و تأیید شده‌ای از الگوریتم گوگل به‌روز خواهیم کرد.

  اجازه ندهید که حضور برند شما در گوگل توسط به‌روزرسانی‌های غیرمنتظره الگوریتم گوگل دچار مشکل شود. هنگامی که با کارشناسان سئو در هاسکووب همکاری می‌کنید، یک تیم متعهد با هدف کمک به شما برای سازگاری با تغییرات پیش رو خواهید داشت. برای کشف تفاوتی که با داشتن یک راهنمایی معتمد ایجاد می‌شود، امروز با تیم ما یک جلسه برگزار کنید.

  چقدر به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل انجام می‌شود؟ گوگل به‌طور مداوم الگوریتم‌های رتبه‌بندی جستجو خود را به‌روز می‌کند تا به کاربران نتایج بهترین و مرتبط‌ترین را ارائه دهد. بر اساس گفته های دنی سالیوان از گوگل، این موتور جستجو به طور میانگین روزانه 9 تغییر در الگوریتم خود ایجاد می‌کند، معادل بیش از 3200 تغییر در سال است.

  آیکون سئواگه میخوای بین بهترین های گوگل باشی و سئو سایتت رو بهبود بدی از خدمات SEO هاسکووب استفاده کن. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  انواع تغییرات الگوریتم ها

  این تغییرات می‌توانند از به‌روزرسانی‌های کوچک در جستجوهای کوئری تا تغییرات اصلی در الگوریتم، مانند به‌روزرسانی‌های برگه هسته‌ای گسترده، که هر سال اعمال می‌شوند، متغیر باشند.

  گوگل با به‌روزرسانی‌های عمده الگوریتم خود تعدادی شفافیت را ارائه می‌دهد – هر ماه تغییرات زیادی اتفاق می‌افتد که ممکن است نادیده گرفته شود مگر اینکه شما کاهش یا افزایش در ترافیک خود را مشاهده کنید.

  ما به این نوسانات ناشناخته ترافیک که بسیاری از سنسورهای نوسان پایداری صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) و کارشناسان سئو اعلام می‌کنند به عنوان “به‌روزرسانی تأیید نشده” اشاره می‌کنیم. در این مقاله، تنها به تغییرات تأیید شده الگوریتم اشاره خواهیم کرد.

  گوگل بیش از 600 هزار آزمایش را هر سال برای آزمایش ویژگی‌ها و عملکردهای جدید اجرا می‌کند. این آزمایش‌ها از بهبودهای جستجوی پردازش زبان طبیعی (NLP) تا پیشرفت‌های یادگیری ماشین/هوش مصنوعی Bidirectional Encoder Representations (BERT) در بر گرفته می شوند.

  بازاریابان باید با تغییرات الگوریتم آشنا باشند تا اطمینان حاصل کنند که وب‌سایت برندشان برای الزامات جدید موتور جستجو بهینه‌سازی شده است و برای مشتریان پتانسیل قابل مشاهده است. بدون شک مفید است که بدانید که هنگامی که نتایج جستجو ناپایدار هستند.

  به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل سال 2023

  به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل سال 2023

  فهرست به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل که تا کنون در سال 2023 رخ داده‌اند. سال 2023 به نظر می‌رسد یک سال پر آشفتگی برای به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل بود، زیرا این موتور جستجو کارش را جوری ادامه می‌دهد تا تغییرات متعددی را اعمال کند تا بر وب‌سایت‌های آماده‌ای که برای مقابله با این تغییرات آماده نیستند، تأثیر بگذارد.

  این می‌تواند با استفاده از MozCast که یک اندازه‌گیری مبتنی بر دما است و تغییرات روزانه در رتبه‌بندی جستجوها را نشان می‌دهد، مانیتور شود. در یک روز عادی، دمای میانگین 70 درجه فارنهایت است. یکی از مثال‌های نوسان جستجو مبتنی بر الگوریتم در سال 2023 این است که در تاریخ 15 مارس، گوگل به به‌روزرسانی هسته‌ای اشاره کرد که در طول 13 روز ادامه داشت. در این مدت، دمای MozCast به حداکثر 108.7 درجه فارنهایت رسید و شش روز دمای بیش از 100 درجه فارنهایت را ثبت کرد.

  به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل بررسی نوامبر 2023

  در تاریخ 8 نوامبر 2023 شروع به اجرا شد و منتظر می‌شود که ظرف دو هفته کامل شود.

  این به‌روزرسانی الگوریتم طراحی شده است تا بررسی‌های با کیفیت بالا با تحلیل‌های الهام‌بخش و تحقیقات اصیل، نوشته شده توسط متخصصان یا علاقمندان را پاداش دهد.

  این به‌روزرسانی محتوا را بر اساس صفحات ارزیابی می‌کند و بر روی مقالات، پست‌های وبلاگ یا محتواهای مستقل مشابه تمرکز دارد که توصیه‌ها، نظرات یا تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهند.

  صاحبان وب‌سایت تشویق می‌شوند که به صفحه کمک گوگل مراجعه کرده و نقد و بررسی‌های با کیفیت بالا را ایجاد کنند.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : آموزش کامل رفع ۱۰ خطا مهم سرچ کنسول

  هدف محتوای شما باید:

  • نمایش تخصص
  • ارائه شواهد
  • بررسی دقیق مزایا و معایب موضوع موردنظر باشد.

  هدف این است که با ارائه اطلاعات جامع، کاربران را به نحوی قویتر کنیم که با بررسی دقیق موضوع، تصمیمات خود را براساس یک فهم کامل از آن اتخاذ کنند.بهبودهای انجام شده در محتوا می‌تواند منجر به بازیابی در طول زمان شود، اگرچه این تنها یکی از عوامل موثر بر رتبه‌بندی محتوا است.

  به‌روزرسانی برگه‌های هسته‌ای نوامبر 2023

  در تاریخ 2 نوامبر 2023، گوگل به‌روزرسانی هسته‌ای دیگری منتشر کرد.

  این تغییر اساسی در الگوریتم هسته‌ای بهبود جستجوی نتایج ارزشمند و قابل اعتماد برای کاربران را هدف قرار داده است. این ممکن است به طور پتانسیلی بر ترافیک کلی وب‌سایت شما تأثیر بگذارد. همیشه توصیه می‌شود تا پیش از ارزیابی هرگونه تأثیرات، منتظر اتمام به‌روزرسانی باشید.

  با توجه به تاریخچه، این نوع به‌روزرسانی‌ها به مدت دو هفته کامل به اتمام می‌رسند. می‌توانید راهنمایی‌های اضافی از گوگل را در اینجا بیابید تا در ارزیابی تأثیرات این نوع به‌روزرسانی‌های هسته‌ای کمک کند.

   به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل برگه‌های هسته‌ای اوت 2023

  به‌روزرسانی برگه‌های هسته‌ای اکتبر 2023

  در تاریخ 5 اکتبر 2023 منتشر شد. این به‌روزرسانی هسته‌ای گسترده تا تاریخ 19 اکتبر 2023 به اتمام رسید.

  همانند به‌روزرسانی‌های هسته‌ای دیگر، آن‌ها طراحی شده‌اند تا سیستم‌هایی را که محتوا را به طور کلی ارزیابی می‌کنند، بهبود بخشند.

  به‌روزرسانی اسپم اکتبر 2023

  در تاریخ 4 اکتبر 2023، گوگل به‌روزرسانی اسپم اکتبر 2023 خود را منتشر کرد که به بهبود سیستم تشخیص اسپم و افزایش پوشش آن در بسیاری از زبان‌ها از جمله ترکی، ویتنامی، اندونزیایی، هندی، چینی و دیگر زبان‌ها می‌پردازد.

  انتظار می‌رود که به‌روزرسانی اسپم الگوریتمی حدود 2-3 هفته زمان ببرد تا به پایان برسد.

  به‌روزرسانی محتوای مفید سپتامبر 2023

  در تاریخ 14 سپتامبر 2023، گوگل به‌روزرسانی محتوای مفید سپتامبر را منتشر کرد. این به‌روزرسانی الگوریتم بر بهبود طبقه‌بندی آن‌ها برای شناسایی محتوای مفید تمرکز داشت. آخرین به‌روزرسانی محتوای مفید در دسامبر 2022 بود.

  انجام به‌روزرسانی محتوای مفید سپتامبر 2023 در تاریخ 28 سپتامبر 2023 به اتمام رسید.

  گوگل سوالاتی را ارائه کرده است که می‌توانید از آن‌ها برای ارزیابی خود استفاده کنید تا ببینید آیا وب‌سایت شما تحت تأثیر این به‌روزرسانی الگوریتم قرار گرفته یا خیر.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : راهنمای کامل استفاده از گوگل آنالیتیکس

   به‌روزرسانی‌های الگوریتم گوگل برگه‌های هسته‌ای اوت 2023

  در تاریخ 22 اوت 2023، گوگل یک به‌روزرسانی هسته‌ای گسترده منتشر کرد. تغییرات درباره بهبود ارزیابی کلی محتوای گوگل هستند. این تغییرات ممکن است باعث شود صفحاتی که قبلاً به‌طور کامل پاداش داده نشده‌اند، در نتایج جستجو بهتر عمل کنند یا ممکن است تأثیر معکوس داشته باشند.

  به‌روزرسانی هسته‌ای اوت به پایان رسیده است در تاریخ 7 سپتامبر 2023. گوگل راهنمایی‌هایی عمومی فراهم می‌کند اگر وب‌سایت شما از یک به‌روزرسانی هسته‌ای تحت تأثیر قرار گرفته باشد که می‌توانید آن را در اینجا پیدا کنید.

  به‌روزرسانی گوگل بررسی آوریل 2023

  به‌روزرسانی بررسی آوریل 2023

  در تاریخ 12 آوریل 2023 راه‌اندازی شد و یک به‌روزرسانی الگوریتمی مهم درباره بررسی‌ها در مورد محصولات، خدمات، مقاصد، بازی‌ها، فیلم‌ها و موضوعات مشابه دیگر است.

  این به‌روزرسانی نه تنها برای کارشناسان سئو مهم است بلکه برای کسب‌وکارهایی که به‌طور قابل توجهی بر روی نظرات مشتریان وابسته هستند نیز اهمیت دارد. در طول اجرای آن، Sensor SEMRush نوسانات بالایی را در تاریخ‌های 20، 23 و 25 آوریل شناسایی کرد.

  هدف این به‌روزرسانی بهبود تجربه کاربری و رتبه‌بندی در جستجوها است با اینکه کاربران را قادر می‌سازد به راحتی اطلاعات مربوطه از بررسی‌های محصولات و خدمات را پیدا کنند.

  به عنوان بخشی از این تغییرات الگوریتمی، گوگل به راهنمایی‌های خود درباره چگونگی ایجاد بررسی‌های با کیفیت بالا اشاره می‌کند.

  هدف محتوای شما باید نمایش تخصص، ارائه شواهد و بررسی مزایا و معایب موضوع باشد. این باید به کاربران کمک کند تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند.

  بهترین روش‌ها را دنبال کنید مانند ارزیابی از دیدگاه کاربر، مقایسه گزینه‌های مشابه و پیوند به منابع مفید برای یک بررسی جامع و مفید.

  به‌روزرسانی هسته‌ای مارس 2023

  در تاریخ 15 مارس 2023 منتشر شد و یک به‌روزرسانی الگوریتمی اساسی رخ داد که بر تمام انواع محتواها در تمام مناطق و زبان‌ها تأثیر می‌گذارد. بر اساس گفته‌های گوگل، تغییرات جهت بهبود ارزیابی کلی محتواها است.

  این بدان معناست که صفحاتی که قبلاً به‌طور کامل پاداش داده نشده بودند، اکنون ممکن است در نتایج جستجو بهتر رتبه بگیرند. این به‌روزرسانی هدف خاصی از نظر صفحات یا وب‌سایت‌های خاص ندارد.

  صاحبان وب‌سایت باید بر روی ایجاد صفحات وب با کیفیت و ارزش افزوده بالا با محتوای مفید، تجربه کاربری خوب و نشانه‌های E-E-A-T (تجربه، تخصص، اعتبار و قابلیت اطمینان) قوی تمرکز کنند.

  توییت از کنسول جستجوی گوگل درباره به‌روزرسانی الگوریتمی مارس 2023. توییت از مرکز جستجوی گوگل (15/3/2023) به‌روزرسانی بررسی محصولات فوریه 2023 به‌روزرسانی بررسی محصولات گوگل در تاریخ 21 فوریه 2023 راه‌اندازی شد و در تاریخ 18 مارس 2023 به پایان رسید.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید: چطور مثل یک وبمستر حرفه‌ای از  Google Search Console استفاده کنیم؟ 

  این به‌روزرسانی بر روی این زبان‌های جهانی تأثیر گذاشت:

  انگلیسی، اسپانیایی ،آلمانی ،فرانسوی، ایتالیایی، ویتنامی، اندونزیایی، روسی ،هلندی ،پرتغالی و لهستانی این به‌روزرسانی بررسی‌های محصولات را تحت تأثیر قرار داد و کسب‌وکارها را به ایجاد محتوای با کیفیت بالا و اطلاعات مفید برای کاربران تشویق می‌کند.

  وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک باید با داده‌های ساختاری محصول مناسب و نشانه‌گذاری طرح‌های ساختاری بهینه‌سازی شوند.باید یک متخصص تنها برای بحث تولیدمحتوا در هر سازمانی وجود داشته باشد.

  به‌روزرسانی هسته‌ای گوگل مارس 2023

  جمع بندی

  آیا به دنبال راهنمایی بیشتری هستید تا اطمینان حاصل کنید که برند شما در مسیر موفقیت‌های مداوم از دید سئو حفظ شده است؟ کارشناسان سئو درما در هاسکووب هر روزه کنار برندهای بزرگ کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که حضور جستجوی ارگانیک آن‌ها به بهتر شکا اتفاق می افتد. برای کشف فرصت‌های تازه‌ای که برند شما می‌تواند با همکاری ما در سئو به دست آورد، امروز پیامی به تیم ما بفرستید.

  قبلی
  روند استفاده گسترده از واقعیت مجازی در بازارهای جهانی و تأثیر آن بر رفتار مصرف‌کنندگان
  بعدی
  اولویت‌های اصلی کسب‌وکارهای اینترنتی در سال ۲۰۲۳
  پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست