با ما تو صفحه اول گوگل بیشترین فروش رو داشته باش


  زمان مطالعه: 7 دقیقه

  چطور در سال 2024 از یوتیوب پول در بیاریم: ۷ روش ساده (آموزش صفر تا صد)

  چطور در سال 2024 از یوتیوب پول در بیاریم: ۷ روش ساده

  سلام به دوستان عزیز هاسکووبی، یوتیوبرها امروزه تبدیل به سلبریتی‌های خودساخته‌ای شده‌اند که با ایجاد محتوای آموزشی، سرگرم‌کننده و نقد و بررسی، توانسته‌اند مخاطب جذب کنند و در فضای آنلاین مشهور شوند. شما هم می‌توانید با یادگیری روش‌های مناسب، در یوتیوب پول در بیاورید.

  چطور در سال 2024 از یوتیوب پول در بیاریم: ۷ روش ساده

  1. عضو برنامه یوتیوب پارتنر شوید

  اولین راه کسب درآمد از یوتیوب از طریق تبلیغات است. برای این کار باید عضو برنامه یوتیوب پارتنر (YPP) شوید و تنظیمات مانیتایز کردن (monetization) را فعال کنید. برای این کار، باید شرایط زیر را داشته باشید:

  – 1000 مشترک و 4000 ساعت تماشای ویدیو در سال گذشته داشته باشید،   یا

  – 1000 مشترک و 10 میلیون بازدید از ویدیوهای کوتاه عمومی در 90 روز گذشته داشته باشید.

  2. فروش محصولات یا کالاها

  یکی از روش‌های محبوب برای کسب درآمد، فروش محصولات یا کالاهای مرتبط با کانال یوتیوبتان است. می‌توانید تیشرت، لیوان، کلاه و غیره را با برند خودتان بفروشید. این کار نه تنها درآمدزاست، بلکه به شناخت بیشتر برند شما در دنیای واقعی کمک می‌کند.

  3. تأمین مالی جمعی برای پروژه‌های خلاقانه

  اگر ایده‌ای دارید که نیاز به تأمین مالی دارد، می‌توانید از مخاطبان و جامعه تامین مالی جمعی کمک بگیرید. وب‌سایت‌هایی مثل Kickstarter و Indiegogo به شما کمک می‌کنند تا پول لازم برای پروژه‌تان را جمع‌آوری کنید.

  تأمین مالی جمعی برای پروژه‌های خلاقانه

  4. حمایت مخاطبان از طریق “تأمین مالی طرفداران”

  مشابه تأمین مالی جمعی، می‌توانید از مخاطبانتان درخواست کمک مالی برای حمایت از کانال و محتوایتان کنید. سایت‌هایی مثل Patreon و Buy Me A Coffee به شما این امکان را می‌دهند که از طرفداران خود حمایت مالی دریافت کنید.

  آیکون طراحی سایتبا طراحی یک سایت حرفه ای فروشت رو بالا ببر.برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  5. فروش مجوز محتوای خود به رسانه‌ها

  اگر ویدیوی ویروسی با جذابیت عمومی دارید، می‌توانید آن را به رسانه‌ها بفروشید. سایت‌هایی مثل Jukin Licensing به شما کمک می‌کنند تا محتوای خود را به خریداران محتمل ارائه دهید.

  6. همکاری با برندها به عنوان اینفلوئنسر

  برندها به دنبال اینفلوئنسرها هستند تا محصولاتشان را معرفی کنند و بودجه‌های بزرگی برای این کار دارند. شما می‌توانید با برندها همکاری کنید و از این راه درآمد کسب کنید. سایت‌هایی مثل Upfluence به شما کمک می‌کنند تا با برندهای مناسب ارتباط برقرار کنید.

  7. بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing)

  بازاریابی وابسته یعنی اینکه شما محصول یا خدمات یک برند دیگر را معرفی می‌کنید و به ازای هر فروش، کمیسیون دریافت می‌کنید. این روش برای کانال‌هایی که به نقد و بررسی محصولات می‌پردازند بسیار مناسب است.

  درآمد یوتیوبرها چقدر است؟

  درآمد یوتیوبرها چقدر است؟

  یوتیوبرهای برتر مانند MrBeast می‌توانند هر سال ده‌ها میلیون دلار از کانال‌های خود کسب کنند. اگرچه درآمد آنها عظیم است، حساب‌های کوچکتر هم می‌توانند از طریق یوتیوب درآمد قابل توجهی داشته باشند.

  به عنوان مثال، کانال یوتیوب Justine Leconte را در نظر بگیرید. او یک میلیون مشترک دارد و کانالش به افراد کمک می‌کند که بهتر لباس بپوشند و مد را بفهمند. براساس مجموع بازدیدهای ویدیوهایش و فقط از درآمد تبلیغات، تخمین زده می‌شود که درآمدش حدود 259,304 دلار باشد، که به طور متوسط هر ویدیو 979 دلار درآمد دارد، طبق محاسبات Influencer Marketing Hub’s YouTube Money Calculator.

  براساس این اعداد تخمینی، جاستین می‌تواند با ارسال یکی دو ویدیو در هفته از کانال یوتیوب خود درآمد کسب کند. لازم به ذکر است که این‌ها تنها تخمین هستند. جاستین می‌تواند بیشتر یا کمتر از این ارقام درآمد داشته باشد، بسته به استراتژی‌های کسب درآمدی که از یوتیوب برای کسب و کارش استفاده می‌کند.

  یوتیوبرها چگونه درآمد کسب می‌کنند؟

  کانال‌های یوتیوب می‌توانند حتی بدون داشتن میلیون‌ها مشترک نیز کسب درآمد کنند. پتانسیل درآمد شما تنها به تعداد مشترکان و بازدیدهایتان بستگی ندارد، بلکه به سطح تعامل، حوزه فعالیت و کانال‌های درآمدی که استفاده می‌کنید نیز وابسته است.

  این لیست از یوتیوبرهای پردرآمد ممکن است این تصور را ایجاد کند که میلیون‌ها دلار درآمد مستقیم از یوتیوب حاصل می‌شود. در واقع، هر یک از این کانال‌ها خط تولید محصولات خود را دارند. این کانال‌ها ابتدا مخاطبان خود را پیدا و ایجاد کردند، سپس به سراغ سایر کانال‌های درآمدی رفتند. اگر کسب درآمد از یوتیوب در برنامه بازاریابی شما است، اولین قدم برای همه یکسان است: درک واضحی از مخاطبان هدف خود داشته باشید.

  نکاتی برای فروش در یوتیوب

  بسیاری از استراتژی‌های فوق برای کسب درآمد شامل تبلیغ محصولات یا کمپین‌ها (مانند جمع‌آوری سرمایه برای یک سری ویدیو) است. اما باید مطمئن شوید که تبلیغات شما به یکپارچگی محتوای با کیفیت شما آسیب نمی‌زند.

  “فروش رفتن” نگرانی واقعی بسیاری از سازندگان است. اما اگر هرگز درخواست نکنید، هرگز دریافت نمی‌کنید. تعداد زیادی از “قرارگیری‌ها” وجود دارد که می‌توانید برای تبلیغ محصولات یا کمپین‌ها انتخاب کنید.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید: آموزش جامع روش‌های طراحی پرسونا مخاطب در بازاریابی نکاتی برای فروش در یوتیوب

  درک مخاطبان خود در یوتیوب

  ساختن مخاطبان خودتان شما را در موقعیت خوبی قرار می‌دهد تا محتوا را به روش‌های مختلف کسب درآمد کنید. اما شما فقط زمانی می‌توانید از فرصت‌هایی که دارید به طور کامل بهره‌برداری کنید که ترکیب مخاطبان خود را درک کنید.

  برای بسیاری از یوتیوبرهایی که به دنبال کسب درآمد هستند، هرچه کانال شما خاص‌تر باشد، موقعیت بهتری برای همکاری با برندهایی دارید که به دنبال هدف قرار دادن مخاطبان خاص هستند.

  شما باید به موارد زیر توجه ویژه‌ای داشته باشید:

  • جنسیت مخاطبان شما، تا ببینید آیا به یک گروه خاص تمایل دارند یا خیر.
  • محدوده سنی اکثر مخاطبان شما.
  • مکان جغرافیایی – کشورها یا شهرهایی که ویدیوهای شما در آنجا تماشا می‌شوند.
  • میزان تعامل کلی مخاطبان شما یا “زمان تماشا”.

  با داشتن این اطلاعات جمعیتی، درک بهتری از مخاطبان خود خواهید داشت و می‌توانید بهتر با برندها همکاری کنید. تمام اطلاعات جمعیتی می‌تواند از طریق تجزیه و تحلیل‌های یوتیوب شما استخراج شود، اما برای مقایسه کانال خود با دیگران، می‌توانید از ابزاری مانند Social Blade استفاده کنید.

  ضبط فراخوان عمل در ویدیوهای خود

  “اگر این ویدیو را دوست داشتید، دکمه لایک را بزنید و مشترک شوید.”

  بسیاری از یوتیوبرها در انتهای ویدیوهای خود فراخوان عمل به این صورت درج می‌کنند تا بینندگان خود را افزایش دهند. با پیشنهاد عمل مورد نظر، احتمال انجام آن توسط مخاطبان بیشتر می‌شود.

  می‌توانید از این روش برای هدایت توجه مخاطبان به یک فرصت درآمدی استفاده کنید.

  افزودن کارت‌های اطلاعاتی به ویدیوهای خود

  چه بخشی از توافق شما با یک برند باشد و چه بخواهید محصولات خود را تبلیغ کنید، کارت‌های اطلاعاتی (که قبلاً به عنوان کارت‌های یوتیوب شناخته می‌شد) یک راه جلب توجه بینندگان متعهد است.

  از نرم‌افزارهای ویرایش ویدیوی رایگان برای افزودن یک پاپ‌آپ در لحظه مناسب استفاده کنید، زمانی که بیشترین تأثیر را دارد و کمترین مزاحمت را ایجاد می‌کند.

  افزودن کارت‌های اطلاعاتی به ویدیوهای خود

  افزودن لینک‌ها در توضیحات ویدیوهای خود

  می‌توانید بینندگان را به فروشگاه، صفحه پاترئون، کمپین کیک‌استارتر، یا هر بخش دیگری از حضور آنلاین متمرکز بر درآمد خود هدایت کنید، با اضافه کردن لینک‌ها به توضیحات ویدیوهای خود.

  به عنوان مثال، یک ویدیوی یوتیوبی از Gymshark که لینک‌هایی به فروشگاه و حساب‌های شبکه اجتماعی در توضیحات دارد.

  اگر ویدیوهایی درباره محصولات خود ایجاد می‌کنید و صاحب یا مدیر یک فروشگاه Shopify هستید، می‌توانید مشتریان جدید را با پیشنهادهای «خرید X، دریافت Y» یا تخفیف‌ها تشویق کنید تا محصولات شما را خریداری کنند.

  تبلیغ پیشنهادات خود در پلتفرم‌های دیگر

  فقط به این دلیل که محتوای شما در یوتیوب قرار دارد، به این معنا نیست که نباید از سایر کانال‌های توزیع بهره ببرید.

  خبر جدیدی درباره کمپین‌ها یا تخفیف‌ها در توییتر، فیس‌بوک و هر پروفایل دیگری که دارید منتشر کنید.

  هرچه پیام شما در مکان‌های بیشتری باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که دیده شود. بنابراین همیشه ایده خوبی است که فالوورهای خود را از طریق بازاریابی شبکه‌های اجتماعی فراتر از یوتیوب گسترش دهید.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید: ارتقاء ارتباط با مشتریان: راهبردهای افزایش تعامل در شبکه‌های اجتماعی

  ظهور «کارآفرینان یوتیوب»

  چیزی که بیشتر سازندگان را به ایجاد محتوا وا می‌دارد، به ندرت پول است. این فکر که چیزی برای لذت بردن دنیا بسازند. بسیاری از یوتیوبرهای معروف با شروعی متواضع آغاز کردند، مانند MrBeast که در سن ۱۳ سالگی با نام MrBeast6000 شروع کرد؛ محتوای اولیه او شامل بازی‌های ویدیویی و «ویدیوهایی که ثروت دیگر یوتیوبرها را تخمین می‌زد».

  اما به طرز جالبی، این وضع سازندگان را در موقعیت خوبی قرار می‌دهد تا در دنیایی که به محتوا علاقه‌مند است، درآمد کسب کنند.

  در حالی که بخش سخت برای بسیاری از کسب‌وکارها جلب و نگه‌داشتن توجه مخاطبان است، یوتیوبرها این بخش را قبلاً حل کرده‌اند.

  تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که خلاق باشند و انگیزه کارآفرینی خود را برای کشف ایده‌ها در مورد چگونگی کسب درآمد از مخاطبان و علاقه خود به کار گیرند.

  چند بازدید لازم است تا در یوتیوب درآمد کسب کنید؟

  سؤالات متداول درباره کسب درآمد از یوتیوب

  1. چند بازدید لازم است تا در یوتیوب درآمد کسب کنید؟

  تعداد بازدیدهایی که دریافت می‌کنید، با درآمد کسب شده ارتباط مستقیمی ندارد. اگر ویدیوی شما هزاران بازدید داشته باشد اما هیچ‌کس با تبلیغ تعامل نکند، شما درآمدی نخواهید داشت. این به این دلیل است که معیارهای یوتیوب برای صورتحساب به تبلیغ‌کنندگان این است که یک بیننده باید بر روی یک تبلیغ کلیک کند یا ویدیو تبلیغاتی را به طور کامل (۱۰، ۱۵ یا ۳۰ ثانیه) مشاهده کند تا شما پول دریافت کنید.

  1. چقدر برای هر ۱۰۰۰ بازدید در یوتیوب پول می‌گیرید؟

  متوسط کانال یوتیوب حدود ۰.۰۱۸ دلار برای هر بازدید دریافت می‌کند که برابر با حدود ۱۸ دلار برای ۱۰۰۰ بازدید است، بر اساس داده‌های Influencer Marketing Hub.

  1. آیا برای بارگذاری ویدیوها در یوتیوب پول می‌گیرید؟

  سازندگان محتوا برای ویدیوهایی که بارگذاری می‌کنند، از یوتیوب پولی دریافت نمی‌کنند. ویدیوها به طور پیش‌فرض به درآمدزایی نمی‌رسند. برای شروع کسب درآمد از یوتیوب، باید درآمدزایی را در تنظیمات حساب یوتیوب خود فعال کنید. از آنجا می‌توانید گزینه‌هایی را برای پیوستن به برنامه شریک یوتیوب یا داشتن ویدیوهای خود در یوتیوب پریمیوم انتخاب کنید.

  1. یوتیوبرها چگونه در یوتیوب درآمد کسب می‌کنند؟
  • پیوستن به برنامه شریک یوتیوب
  • فروش محصولات یا کالاها
  • جمع‌آوری سرمایه
  • تامین مالی توسط طرفداران
  • واگذاری محتوا به رسانه‌ها
  • همکاری با برندها به عنوان یک اینفلوئنسر
  • تبدیل شدن به یک بازاریاب وابسته
  1. چگونه می‌توانید بدون تولید ویدیو در یوتیوب پول درآورید؟

  تنها راه کسب درآمد از یوتیوب بدون تولید ویدیو، استفاده مجدد از محتوای دیگر سازندگان است. یوتیوب دارای کتابخانه‌ای از ویدیوهاست که تحت مجوز Creative Commons قرار دارند. این مجوز به شما اجازه می‌دهد محتوای دیگران را منتشر کرده و از آن درآمد کسب کنید. اگر ویدیویی با مجوز CC-BY پیدا کنید، می‌توانید آن را به دلخواه خود استفاده و تنظیم کنید.

  قبلی
  30 افزونه شگفت‌انگیز کروم برای طراحان و توسعه‌دهندگان
  بعدی
  آموزش 11 تکنیک فوق حرفه ای افزایش فروش سایت های فروشگاهی در سال 2024
  پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

  4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست