با ما تو صفحه اول گوگل بیشترین فروش رو داشته باش


  زمان مطالعه: 7 دقیقه

  معرفی انوع لینک خارجی و اهمیت شناخت آنها برای سئو (4 نوع لینک)

  معرفی انوع لینک خارجی و اهمیت شناخت آنها برای سئو (4 نوع لینک)

  لینک‌های خارجی (یا بک‌لینک‌ها) لینک‌هایی هستند که از یک وب‌سایت به وب‌سایت دیگر ارجاع می‌دهند. این لینک‌ها نقش مهمی در سئو (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) ایفا می‌کنند و می‌توانند به بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج موتورهای جستجو کمک کنند. در این مقاله هاسکووب به معرفی انواع لینک خارجی خواهیم پرداخت.

  معرفی انوع لینک خارجی و اهمیت شناخت آنها برای سئو

  معرفی انوع لینک خارجی و اهمیت شناخت آنها برای سئو

  در دهه‌های اخیر، اینترنت نقش بزرگی در تغییر شکل روابط اجتماعی و تجاری انسان‌ها ایفا کرده است. یکی از عوامل مهم در ارتقاء وب‌سایت‌ها و بهبود رتبه آنها در موتورهای جستجو، لینک‌ها می‌باشد. لینک‌ها نه تنها راهی برای ارتقاء ترافیک وب‌سایت‌ها هستند بلکه نمایانگر اعتبار و قدرت آنها در دید گوگل و سایر موتورهای جستجو است. در این مقاله، به معرفی انوع لینک خارجی مهم پرداخته خواهد شد Sponsored ، Nofollow،  Follow و UGC

  لینک تبلیغاتی Sponsored

  تبلیغات و لینک‌های Sponsored یک روش متداول برای افزایش ترافیک وب‌سایت‌ها است. با این حال، باید توجه داشت که گوگل و سایر موتورهای جستجو، عملکرد تبلیغات و لینک‌های Sponsored را می‌شناسند و به طور مستقیم در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها تأثیر نمی‌گذارند. این به این معنی است که پرداخت مالی برای لینک‌های Sponsored به تنهایی نمی‌تواند رتبه وب‌سایت شما را بهبود ببخشد.

  به طور کلی، گوگل با الگوریتم‌های پیچیده‌ای کار می‌کند تا ارزش وب‌سایت‌ها را ارزیابی کند و آنها را در نتایج جستجو مرتب کند. عواملی مانند محتوا، ساختار وب‌سایت، بهبود تجربه کاربری و لینک‌های با کیفیت بهترین راه‌ها برای بهبود رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجو هستند.

  اگرچه تبلیغات و لینک‌های Sponsored می‌توانند ترافیک وب‌سایت شما را افزایش دهند، اما راهکارهای دیگری نیز برای بهبود رتبه وب‌سایت و جلب توجه کاربران وجود دارد. برخی از این راهکارها شامل بهبود محتوا، بهینه‌سازی سئو، استفاده از روش‌های بازاریابی محتوا و ایجاد روابط با سایر وب‌سایت‌ها برای ایجاد لینک‌های با کیفیت است.

  به طور خلاصه، تبلیغات و لینک‌های Sponsored می‌توانند در جذب ترافیک وب‌سایت کمک کنند، اما نمی‌توانند به تنهایی رتبه وب‌سایت شما را بهبود ببخشند. برای دستیابی به رتبه‌بندی بهتر در نتایج جستجو، بهبود عوامل مهم سئو و ارائه محتوای با کیفیت برای کاربران از اهمیت بالایی برخوردارند.

  آیکون سئواگه میخوای بین بهترین های گوگل باشی و سئو سایتت رو بهبود بدی از خدمات SEO هاسکووب استفاده کن. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  نکات مهم ساخت لینک تبلیغاتی یا Sponsored  :

  • لینک تبلیغاتی باید روی سایت‌های مرتبط و باترافیک بالا قرار گیرد تا دیده شود.
  • هدف اصلی لینک تبلیغاتی جلب دید و توجه است نه سئو.
  • باید بدانید گوگل این لینک‌ها را تبلیغاتی می‌داند و تاثیری بر سئو ندارد.
  • متن همراه لینک باید جذاب و کاربردی باشد تا کلیک شود.
  • هزینه‌ها معمولاً بر اساس تعداد نمایش و کلیک است.
  • باید اهداف تبلیغاتی مشخصی مانند مخاطبان هدف داشته باشد.
  • ارزیابی عملکرد بر اساس نرخ بازگشت سرمایه ضروری است.
  نکات مهم ساخت لینک تبلیغاتی یا Sponsored

  لینک Nofollow (انوع لینک خارجی)

  لینک‌های Nofollow ویژگی خاصی را به موتورهای جستجو اعلام می‌کنند که از در نظر گرفتن آنها در رتبه‌بندی صفحات وب‌سایت‌ها خودداری کنند. این ویژگی با استفاده از واژه‌کلیدی “nofollow”  در برچسب لینک HTML تعریف می‌شود.

  مفهوم اصلی پشت لینک‌های Nofollow این است که وب‌سایت‌ها می‌توانند به موتورهای جستجو اعلام کنند که لینکی که به صفحه دیگری اشاره می‌کند، به عنوان یک توصیه معتبر از جانب آنها در نظر گرفته نشده و بر روی رتبه صفحه مقصد تأثیری نداشته باشد.

  لینک‌های Nofollow معمولاً در موارد زیر استفاده می‌شوند:

  • تبلیغات پرداختی: وقتی که یک وب‌سایت برای تبلیغ محصولات یا خدمات خود از لینک‌های پرداختی استفاده می‌کند، می‌تواند از لینک‌های Nofollow استفاده کند تا به موتورهای جستجو بگوید که این لینک‌ها برای تبلیغات پرداختی است و بر روی رتبه وب‌سایت تأثیری نداشته باشند.
  • لینک‌های کامنت‌ها: برخی از سیستم‌های مدیریت محتوا اجازه می‌دهند تا لینک‌های وارد شده در کامنت‌ها را به صورت Nofollow تعیین کنند. این کار به جلوگیری از اسپم کردن با استفاده از لینک‌های نامرتبط و غیرمعتبر کمک می‌کند.
  • لینک‌های خرید شده: وقتی که یک وب‌سایت برای بهبود ترافیک خود از لینک‌های خریداری شده استفاده می‌کند، ممکن است از لینک‌های Nofollow برای اعلام به موتورهای جستجو که این لینک‌ها خریداری شده‌اند و توصیه معتبری نیستند، استفاده کند.

  استفاده از لینک‌های Nofollow  به عنوان یکی از انواع لینک خارجی می‌تواند به وب‌سایت‌ها در جلوگیری از تأثیر منفی لینک‌های نامرتبط و غیرمعتبر کمک کند و همچنین رعایت راهنمایی‌های موتورهای جستجو درباره سئو و بهبود رتبه وب‌سایت در نتایج جستجو را نشان دهد.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : چطوری بک لینک های سایتم رو بررسی کنم؟

  نکات مهم ساخت لینک Nofollow :

  ساخت لینک Nofollow برای سئو توصیه نمی‌شود چون این نوع لینک ارزش سئویی ندارد. اما در صورت استفاده از آن، نکات زیر باید رعایت شود:

  • فقط برای لینک‌های درونی استفاده شود تا وابستگی سایت کاهش پیدا کند.
  • روی محتواهایی مانند تاریخچه سایت یا قوانین استفاده شود.
  • در متون توضیحی که قصد سئو نیست استفاده شود.
  • از لینک‌دهی تکراری در یک صفحه خودداری شود.
  • برای صفحاتی که نیازی به سئو ندارند مورد استفاده قرار گیرد.
  • در صورت امکان از آن خودداری شود و به جای آن از دیگر راهکارهای سئو استفاده شود.
  نکات مهم ساخت لینک Nofollow

  لینک Follow (انواع لینک خارجی)

  لینک‌های Follow به موتورهای جستجو اعلام می‌کنند که باید به این لینک‌ها توجه کنند و از آنها به عنوان یک فاکتور مهم در رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها استفاده کنند. این لینک‌ها به عنوان یک توصیه معتبر و رابطه بین صفحات وب‌سایت‌ها در نظر گرفته می‌شوند و می‌توانند به بهبود اعتبار و رتبه وب‌سایت در نتایج جستجو کمک کنند.

  استفاده از لینک‌های Follow می‌تواند به وب‌سایت‌ها در بهبود سئو کمک کند، زیرا موتورهای جستجو معمولاً لینک‌های Follow را به عنوان یک ارجاع معتبر به صفحه مقصد در نظر می‌گیرند. این به معنای این است که وب‌سایت‌ها با دریافت لینک‌های Follow از وب‌سایت‌های دیگر، می‌توانند به اعتبار و ارتقاء رتبه خود در نتایج جستجو برسند.

  برای بهره‌برداری بهتر از لینک‌های Follow، می‌توانید این نکات را در نظر بگیرید:

  • بهبود محتوا: ایجاد محتوای با کیفیت و مفید برای کاربران، می‌تواند به جذب لینک‌های Follow از وب‌سایت‌های دیگر کمک کند.
  • استراتژی لینک‌سازی: ساختن روابط با سایر وب‌سایت‌ها و ایجاد لینک‌های با کیفیت می‌تواند به استفاده از لینک‌های Follow برای بهبود سئو کمک کند.
  • شبکه‌های اجتماعی: به اشتراک گذاری محتوا و لینک‌های وب‌سایت در شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند به جذب لینک‌های Follow از منابع مختلف کمک کند.

  مهم است بدانید که لینک‌های Follow تنها یکی از عوامل مهم در بهبود سئو و رتبه وب‌سایت‌ها هستند و باید با توجه به سایر عوامل سئو نیز بهینه‌سازی شوند.

  نکات مهم ساخت لینک Follow برای سئو عبارتند از:

  • لینک‌های فالو باید به صورت طبیعی و مرتبط با مطلب ایجاد شوند تا غیرقابل‌شک‌باشند.
  • برای صفحات مهم‌تر می‌توان از چند لینک استفاده کرد.
  • باید در متون محتوایی و نه تبلیغاتی قرار بگیرند.
  • لینک‌های داخلی باید به صفحات مفید و مرتبط ارجاع داده شوند.
  • از لینک‌دهی تکراری و اسپم‌لینک خودداری کنید.
  • برای صفحات جدید هم از لینک‌های ورودی استفاده کنید.
  • کیفیت محتوای منبع لینک هم مهم است.
  • باید موتورهای جستجو قادر به جستجوی صفحات باشند.
  خواندن این مقاله را از دست ندهید : چطوری کلمات کلیدی کسب وکارم رو پیدا کنم؟ نکات مهم ساخت لینک Follow برای سئو

  لینک UGC (User-Generated Content)

  لینک‌های UGC یا User-Generated Content یکی از انواع لینک خارجی محسوب می وند و به لینک‌هایی اشاره دارند که توسط کاربران وب‌سایت‌ها ایجاد می‌شوند. این نوع لینک‌ها ممکن است در قسمت‌هایی مانند کامنت‌ها، انجمن‌ها، مطالب کاربران و سایر بخش‌هایی که امکان مشارکت کاربران را فراهم می‌کنند، بیابند.

  لینک‌های UGC از دیدگاه موتورهای جستجو، نشان‌دهنده فعالیت‌ها و تعاملات کاربران با وب‌سایت است. این لینک‌ها معمولاً به عنوان نشانه‌هایی از رابطه فعال و مستقیم وب‌سایت با کاربران و جامعه محسوب می‌شوند. به طور مثال، وقتی که یک کاربر لینکی را در یک کامنت یا پست در یک انجمن وب‌سایت به اشتراک می‌گذارد، این لینک‌ها به عنوان لینک‌های UGC شناخته می‌شوند.

  برخلاف لینک‌های Follow و Nofollow که وب‌سایت‌ها می‌توانند کنترل کنند که آیا لینک‌ها Follow یا Nofollow باشند، لینک‌های UGC به صورت خودکار به عنوان لینک‌های Follow شناخته می‌شوند. این به این معنی است که موتورهای جستجو معتقدند این لینک‌ها برای رتبه‌بندی و بهبود سئو وب‌سایت‌ها اهمیت دارند.

  استفاده از لینک‌های UGC می‌تواند به وب‌سایت‌ها در نظر گرفتن فعالیت‌ها و تعاملات کاربران، افزایش اعتبار و تأثیرگذاری وب‌سایت در جامعه و فعال سازی محتوای تولید شده توسط کاربران کمک کند. با ایجاد یک بستر برای مشارکت کاربران و تشویق آنها به ایجاد لینک‌های UGC، می‌توانید رابطه بین وب‌سایت و کاربران را تقویت و بهبود سئو و محتوای وب‌سایت خود را ارتقا دهید.

  نکات مهم ساخت لینک UGC :

  • لینک‌های UGC باید توسط کاربران و نه خود سایت ایجاد شوند تا واقعی به نظر برسند.
  • محتوایی که لینک در آن قرار می‌گیرد باید مفید و مرتبط باحوزه‌ی سایت باشد تا کاربران حس کنند لینک‌دهی طبیعی است، نه تبلیغاتی.
  • کاربران باید از طریق جذب و تشویق به ارائه محتوا و گذاشتن لینک ترغیب شوند تا واقعی به نظر برسد.
  • لینک‌ها باید در جاهای مختلف مانند کامنت‌ها، پست‌ها و … باشد تا طبیعی جلوه دهد.
  • بهتر است از لینک‌های داخلی بیشتر استفاده شود تا خارجی.
  • باید از اسپم لینک جلوگیری کرد.
  نکات مهم ساخت لینک UGC

  جمع بندی ( معرفی انوع لینک خارجی و اهمیت شناخت آنها برای سئو )

  انتخاب نوع مناسب لینک خارجی برای یک وب‌سایت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. باید با دقت و با توجه به هدف اصلی و استراتژی سئو خود، نوع لینک‌ها را انتخاب کرد تا به بهترین نحو ممکن از افزایش ترافیک و بهبود رتبه در موتورهای جستجو بهره‌مند شویم. این نوع تصمیمات، نقش مهمی در معماری و ارتقاء وب‌سایت‌ها ایفا می‌کند و باید با دقت کامل انجام شوند تا به نتایج مطلوب دست یافت.

  قبلی
  برقراری امنیت در طراحی وبسایت : 10 نکته کلیدی
  بعدی
  استراتژی STP به عنوان شاه کلید موفقیت در بازاریابی
  پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست