با ما تو صفحه اول گوگل بیشترین فروش رو داشته باش


  زمان مطالعه: 7 دقیقه

  راهکارهای موثر برای مدیریت زمان در کارهای دیجیتال مارکتینگ

  راهکارهای موثر برای مدیریت زمان در کارهای دیجیتال مارکتینگ

  سلام به هاسکووبی های عزیز، زندگی یک بازاریاب دیجیتال سخت است. هر روز، شما با توده‌ای از حواس‌پرتی‌های احتمالی روبرو می‌شوید که به نظر می‌رسد از هر طرف به شما حمله می‌کنند: بروزرسانی‌های بی‌پایان رسانه‌های اجتماعی، راه‌اندازی آخرین و بهترین ابزار، راهنمای نهایی دیگر برای تبدیل شدن به قهرمان آنلاین و موارد دیگر. آیا می‌دانید چطور است؟

  می دانم که شما  با همه چیزی که در اطراف شما اتفاق میافتد، احساس سرخوردگی کنید. به همین دلیل، مهم است که نظم داشته باشید و بر روی مواردی که مهم هستند تمرکز کنید اگر می‌خواهید در فضای آنلاین موفق شوید. در این مقاله، من تعدادی از نکات و ابزارهایی را که به شما کمک می‌کند زمانتان را مدیریت کرده و کارتان را به صورت موثرتری انجام دهید، به اشتراک خواهم گذاشت.

  قوانین مدیریت زمان در دنیای آنلاین

  نکات مهم برای مدیریت زمان:

  مدیریت زمان یکی از مهارت‌های حیاتی برای کار در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ است. با توجه به تعدد کارها و الزامات زمانی، برنامه‌ریزی درست می‌تواند سطح بهره‌وری را افزایش دهد. در این مقاله به بررسی روش‌های مدیریت زمان در کارهای مرتبط با دیجیتال مارکتینگ می‌پردازیم.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : گذری بر ۱۰ قانون طلایی موفقیت از نگاه بیل گیتس

  1. تعیین محدودیت زمانی

  زمانی که مقدار خاصی از زمان را به یک کار خاص اختصاص می‌دهید، متوجه می‌شوید که بیشتر بهره‌ور خواهید شد. این یک واقعیت است که ممکن است شما را به سمت حرکت و اجازه دهید تا هر کار داده‌شده می‌تواند تمام وقت شما را بگیرد – در نهایت، “کار به‌گونه‌ای گسترش می‌یابد که تا زمان موجود برای انجام آن، زمان را پر کند.” شما می‌توانید این موضوع را با استفاده از یک تایمر شمارش معکوس مقابله کنید تا اطمینان حاصل کنید که بر روی تکمیل کار خود تمرکز دارید.

  بیایید بگوییم که شما باید تعدادی پست‌ در رسانه‌های اجتماعی ایجاد کنید. به خودتان ۲۵ دقیقه وقت بدهید. تایمر شمارش معکوس را بر روی گوشی همراه خود راه‌اندازی کنید، یا از یکی از آن‌هایی که از گوگل در اختیار دارید استفاده کنید.

  تایمر شمارش معکوس احساس فوریت ایجاد می‌کند.

  محدودیت های زمانی را تنظیم کنید

  2. اجتناب از چند وظیفه‌ای

  چند وظیفه‌ای یکی از آن اسطوره‌های کوچک ناخوشایندی است که به مرور زمان تکامل یافته است. دانشمندان اکنون اثبات کرده‌اند که مغز ما زمانی بهترین عملکرد را دارد که بر یک چیز در هر زمان تمرکز کند.

  3. حذف حواس‌پرتی‌ها

  ما همه در شرایط مختلف کار می‌کنیم. برخی در خانه کار می‌کنند. برخی در یک دفتر اشتراکی کار می‌کنند. به هر حال، شما نیاز دارید که یک مکانیزمی را در نظر بگیرید که بگوید: “مزاحم نشوید.” به عنوان مثال:

  درب را ببندید.

  تلفن همراه خود را در حالت هواپیما قرار دهید.

  برنامه‌های دیگر روی کامپیوتر خود را خاموش کنید.

  نویسنده پرفروش گری کلر نوشت که چرا تمرکز بر روی یک چیز در هر زمان به اندازه‌ی دیگری مهم است و نشان داد چه اتفاقی می‌افتد وقتی که شما متوقف می‌شوید:

  هنگامی که تمرکز خود را از دست می‌دهید، ممکن است دو برابر زمان برای بازگشت به حالت عادی بگیرد. پس اطمینان حاصل کنید که حواس‌پرتی‌ها را حذف کرده اید.

  حذف حواس‌پرتی‌ها

  4. سرمایه‌گذاری در آموزش

  این ایده به طور مستقیم واضح نیست، اما اگر زمانی را صرف یادگیری یک مهارت جدید کنید، می‌تواند به شما کمک کند که در آینده در زمان صرفه‌جویی کنید. به عنوان مثال، یادگیری چگونگی استفاده از ابزار زمانبندی رسانه‌های اجتماعی مانند پست‌کرون می‌تواند زمان شما را در آینده صرفه‌جویی کند.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : مارکتینگ ویروسی: چیست، چگونه عمل می‌کند، نمونه‌ها، مزایا و معایب

  5. واگذاری یا برون‌سپاری وظایف

  هیچ دلیلی وجود ندارد که شما وظایف را به شخص دیگری واگذار یا برون‌سپاری نکنید. اگر به تنهایی کار می‌کنید، می‌توانید یک VA را برای کمک در برخی از وظایف اداری استخدام کنید، یا یک فریلنسر دیگر برای طراحی گرافیک‌های شما. وقتی حساب کار را می‌کنید، اغلب ممکن است به صرفه‌تر از آنچه باشد که فکر می‌کردید.

  اگر به عنوان یک بخش از یک تیم در یک پروژه کار می‌کنید، گاهی اوقات منطقی است که وظایف را به همکارانی که ظرفیت بیشتری دارند مجدداً اختصاص دهید. مهم‌ترین نکته این است: شما نیازی ندارید که همه چیز را خودتان انجام دهید.

  آیکون تبلیغاتبا تبلیغات رپورتاژ هم بازدید سایتت رو بالا ببر و هم فروشت رو بهبود بده .برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  6. استراحت‌های منظم بگیرید

  کار کردن بدون توقف بهترین استفاده از زمان شما نیست. بدن‌های ما وقتی استراحت‌های منظمی بگیرند بهتر عمل می‌کنند.

  7. رصد زمان خود

  آیا واقعاً می‌دانید چقدر زمان خود را در هر فعالیت در طول روز صرف می‌کنید؟ باید بگویم بیشتر مواقع ما به خودمان دروغ می‌گوییم. سعی کنید از یک برنامه مانند TimeMyLife استفاده کنید تا ضبط دقیقی از میزان زمانی که بر روی هر وظیفه صرف می‌کنید، دریافت کنید.

  راهکارهای موثر برای مدیریت زمان در کارهای دیجیتال مارکتینگ

  8. استفاده از یک مدیر رمز عبور

  وقتی آنلاین کار می‌کنید، ناگزیر است که وارد یک سری ابزار و منابع شوید و هر کدام به طور ناگهانی اطلاعات کاربری منحصر به فردی را می‌طلبند. با یک ابزار مدیریت رمز عبور به سرعت آن‌ها را در یک مکان ذخیره کنید. این به مراتب سریع‌تر از دنبال کردن یادداشت‌های Post-It است!

  9. زمان خود را بر روی چیزهایی که نتیجه نمی‌دهد هدر ندهید

  به عنوان بازاریابان، شما همیشه باید فعالیت‌های و تبلیغات آنلاین مختلف خود را ارزیابی کنید. بی‌رحم باشید. چیزهایی را که نتیجه نمی‌دهند حذف کنید و زمان بیشتری را در جاهای دیگر سرمایه‌گذاری کنید.

  آیکون گوگل ادزبرای افزایش فروش می تونی از تبلیغات گوگل استفاده.برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  10.فقط از ابزارهایی استفاده کنید که بهره‌وری واقعی دارند

  آسان است که به ابزارهای جدیدی که نتایج برتری را قول می‌دهند جلب شوید. اما تنها تعداد محدودی از ابزارها را می‌توانید به طور مؤثر در کسب‌وکار خود استفاده کنید. اگر سعی کنید از ابزارهای زیادی استفاده کنید، زمان و بالاخره پول را هدر می‌دهید. مجموعه ابزارهای خود را بهبود بخشید و از کسانی که بیشتر به شما کمک می‌کنند استفاده کنید.

  نکات صرفه‌جویی زمان رسانه‌های اجتماعی

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : اولویت‌های اصلی کسب‌وکارهای اینترنتی در سال ۲۰۲۳

  11.کانال‌های خود را انتخاب کنید

  هر چه بیشتر در کانال‌های اجتماعی فعال باشید، زمان بیشتری برای صرف در رسانه‌های اجتماعی خواهید داشت. گام اول انتخاب کانال‌هایی است که باید تمرکز کنید. کانال‌هایی را انتخاب کنید که بیشترین بهره را برای کسب‌وکار شما دارند.

  به عنوان مثال، WordStream تصمیم گرفت که به Pinterest اهمیتی ندهد. به جای این کار، آن‌ها به توییتر که بیشترین مخاطبان آنجا حضور دارند تمرکز می‌کنند. همانطور که کیتی لنس می‌گوید، سوالی که باید از خود بپرسید این است: “روی کدام شبکه‌های اجتماعی باید تمرکز کنم که جامعه‌ی من را ایجاد کنند و کسب‌وکار من را رشد دهند؟”

  مدیریت زمان و بهره وری در کسب و کارهای اینترنتی

  12.داده‌های مشارکت خود را بررسی کنید

  آخرین بار که مشارکت شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی کردید چه زمان بود؟ بدون شک، اطلاعات تصویری درباره بهترین زمان‌های روز برای ارسال به‌روزرسانی‌های شبکه‌های اجتماعی را دیده‌اید. اما آیا اطلاعات خود را بررسی کرده‌اید؟

  می‌توانید از ابزارهای پلتفرم محلی مانند آمار توییتر (Twitter Analytics) و بینش‌های فیسبوک (Facebook Insights) استفاده کنید تا ببینید که هنگامی که مخاطبان شما بیشترین مشارکت را دارند. از به‌روزرسانی‌های شبکه‌های اجتماعی خود بهره‌برداری کنید.

  13. اتوماسیون یا برنامه‌ریزی پست‌های خود را

  اتوماسیون شبکه‌های اجتماعی دو مزیت اصلی دارد:

  • اجازه می‌دهد محتوا را در زمانی که مخاطبان شما آنلاین هستند، منتشر کنید (همانطور که بالا ذکر شد).
  • وقت شما را برای وظایف دیگر آزاد می‌کند.

  تعداد زیادی از ابزارهای اتوماسیون شبکه‌های اجتماعی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، از جمله Postcron. یکی از مزایای اصلی Postcron این است که می‌توانید پست‌های خود را برای تمام شبکه‌های مختلف، از جمله:

  فیسبوک: صفحه فن، پروفایل، رویداد، و گروه

  لینکدین: پروفایل و صفحه شرکت

  توییتر: پروفایل

  گوگل پلاس: صفحات کسب‌وکار

  پینترست: برد

  اینستاگرام: حساب‌ها

  برنامه‌ریزی کنید. این واقعاً یک صرفه‌جویی بزرگ زمانی است که همه چیز را در یک ابزار مدیریت می‌کنید.

  مدیریت زمان

  14. فعالیت های خود را مدیریت کنید

  هنگامی که پست‌های خود را برای بهترین زمان‌های روز برنامه‌ریزی کرده‌اید، باید تصمیم بگیرید که چگونه با نظرات، اشاره‌ها، و بازخوردها تعامل خواهید کرد.

  اگر تنها انتخاب کرده‌اید که بر روی یک یا دو کانال رسانه‌های اجتماعی تمرکز کنید، در این صورت منطقی است که از پلتفرم‌های اصلی استفاده کنید. وارد فیسبوک و توییتر شوید و پیگیری کنید که در حساب‌های شما چه اتفاقی می‌افتد، مشکلی پیش نخواهد آمد.

  اگر کانال‌های بیشتری دارید و باید مدیریت بیشتری را انجام دهید، احتمالاً بهتر است از یک ابزار مانند آگوراپولس استفاده کنید که همه پیام‌های شما را در یک صندوق واحد تجمیع می‌کند.

  15. استفاده از الگوها

  بسیاری از فعالیت‌های رسانه‌های اجتماعی تکراری هستند، بنابراین منطقی است که برخی الگوها ایجاد کنید که می‌توانید بارها و دوباره استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید:

  مجموعه‌ای از الگوهای گرافیکی را در کانوا یا پست‌کرون برای هر شبکه‌ی اجتماعی ذخیره کنید.

  مجموعه‌ای استاندارد از هشتگ‌ها را برای استفاده در پست‌های اینستاگرام آماده کنید.

  زمان شما را صرفه‌جویی خواهد کرد زمانی که تنها لازم است تصویر را تغییر دهید یا متن را تغییر دهید به جای شروع هر بار از ابتدا.

  16. اجتناب از استفاده از رسانه‌های اجتماعی هنگامی که باید کار دیگری انجام دهید

  بله، درست است. الآن به شما می‌گویم از رسانه‌های اجتماعی اجتناب کنید! این بخاطر دارد که دو طرفه است. از یک سو، می‌تواند یک ابزار بازاریابی موثر باشد. از طرف دیگر، ممکن است یک حواس‌پرتی باشد که به هیچ چیز دیگری زمان را می‌کشاند. مگر اینکه برای نگاه کردن به جریان‌های رسانه‌های اجتماعی تمام روز استخدام شده باشید، بهتر است زمان‌های مشخصی را برای رسانه‌های اجتماعی اختصاص دهید و خود را به رعایت آنها تربیت کنید.

  همانطور که پیشنهاد می‌دهد: “هر روز دو یا سه بار زمان معینی را برای شرکت در مشارکت توییترتان اختصاص دهید. مطمئن شوید که زمان برای این جلسات را محدود می‌کنید (به عنوان مثال، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه)، تا بتوانید بقیه روز را بر روی حوزه‌های دیگر کسب‌وکار خود تمرکز کنید.”

  می‌توانید این مشاوره را برای هر کانال رسانه‌ای اجتماعی تکرار کنید تا زمان خود را به‌طور متناسب مدیریت کنید.

  فقط از ابزارهایی استفاده کنید که بهره‌وری واقعی دارند

  جمع بندی

  آیا به طور کارآمد زمان خود را مدیریت می‌کنید؟ آیا همه چیز را دارید؟ بیشتر ما روزهای خوب و روزهای بدی داریم، و این همچنین بخاطر این است که انسان‌هستیم. اما اگر کمی توجه بیشتری به فعالیت‌هایی که زمان خود را برای آن‌ها صرف می‌کنید بپردازید، و چندین تا از این نکات صرفه‌جویی در زمان را پیاده‌سازی کنید، آنگاه شما شروع خواهید کرد به داشتن بیشتر روزهای خوب تا روزهای بد.

  محتوای بیشتری مانند این، به همراه بهترین آموزش‌های بازاریابی، به طور کاملاً رایگان در وبلاگ هاسکووب مطالعه کنید…

  قبلی
  راهنمایی برای بهینه‌سازی تبلیغات آنلاین و افزایش نرخ تبدیل
  بعدی
  اصول و روش‌های بازاریابی محتوا در وب‌سایت
  پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست