با ما تو صفحه اول گوگل بیشترین فروش رو داشته باش


  زمان مطالعه: 6 دقیقه

  سیستم مدیریت ارتباط با مشتری CRM چیست و چرا کسب و کارها به آن نیاز دارند؟

  سیستم مدیریت ارتباط با مشتری CRM چیست و چرا کسب و کارها به آن نیاز دارند؟

  سلام به دوستان عزیز مجله هاسکووب، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یک سیستم فناوری است که به شما امکان می‌دهد فعالیت‌های مرتبط با مشتریان خود، مانند فروش، بازاریابی، خدمات مشتری و تجارت الکترونیک را به صورت خودکار و یکپارچه انجام دهید. سیستم‌های CRM همچنین ابزارهایی برای تحلیل مشتری، شخصی‌سازی، رسانه‌های اجتماعی، همکاری و موارد دیگر ارائه می‌دهند. به طور ساده، سیستم CRM به ایجاد رابطه‌ای بهتر بین شرکت و مشتریانش کمک می‌کند، فرایندها را ساده‌تر و سودآوری را افزایش می‌دهد.

  CRM چیست و چرا کسب و کارها به آن نیاز دارند

  مزایای اصلی سیستم CRM

  اجرای موفق یک سیستم CRM در کسب‌وکار شما می‌تواند مزایای فراوانی به همراه داشته باشد، از جمله افزایش سطح تعامل با مشتری، وفاداری، درآمد و کاهش هزینه‌ها. سیستم CRM باید به یک منبع حقیقت یگانه برای تمامی تعاملات مشتری با کسب‌وکار شما تبدیل شود. در اینجا برخی از مزایای اصلی کسب‌وکار آورده شده است:

  ۱. بازاریابی مؤثرتر و هدفمندتر

  دانستن بیشتر در مورد مشتریان به شما امکان می‌دهد بازاریابی خود را مؤثرتر کنید. به عنوان مثال، دانستن تاریخچه تعاملات یک مشتری با شما، علاقه‌مندی‌ها یا خریدهای قبلی او، به شما این امکان را می‌دهد که پیام‌های خود را به درستی به او ارسال کنید.

  ۲. همکاری بهبود یافته

  یک سیستم CRM به گونه‌ای طراحی شده است که یک دیدگاه یگانه از مشتری ایجاد کند و اطمینان حاصل کند که همه‌ی بخش‌ها به یک منبع حقیقت دسترسی دارند. این پایگاه داده قدرتمند در مورد مشتریان، همکاری بین بخش‌های مختلف کسب‌وکار شما را افزایش می‌دهد.

  ۳. دیدگاه‌های عمیق مشتری

  با استفاده از تحلیل‌های مشتری به صورت زنده، می‌توانید فرصت‌های جدید در فروش را شناسایی کرده، کمپین‌های بازاریابی مؤثر اجرا کنید و مشتریان را با خدمات شخصی‌سازی شده تحت تأثیر قرار دهید.

  آیکون تبلیغاتبا تبلیغات رپورتاژ هم بازدید سایتت رو بالا ببر و هم فروشت رو بهبود بده .برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  مزایای اصلی سیستم CRM

  ۴. تمرکز بر بهبود تجربه مشتری

  نمایندگان مرکز تماس و تکنسین‌های خدمات میدانی می‌توانند با داشتن یک دیدگاه ۳۶۰ درجه از مشتریان و توصیه‌های خودکار، مسائل را در اولین تماس حل کنند.

  ۵. کارایی

  یک سیستم CRM می‌تواند فرایندهای خودکار و پیگیری‌های زمان‌بندی شده فراهم کند، این اطمینان را می‌دهد که تیم‌های فروش، بازاریابی و خدمات با تلاش کمتر، کار بیشتری انجام دهند.

  ۶. فروش و درآمد

  با استفاده از ابزارهای یکپارچه برای خودکارسازی نیروی فروش، مدیریت لید، پیش‌بینی، فروش متقابل، تجارت الکترونیک و موارد دیگر، قابلیت دید بهتری در لوله فروش داشته باشید و بیشتر بفروشید.

  چه کسانی باید از سیستم CRM استفاده کنند؟

  اگر سازمان شما درگیر فروش، بازاریابی، توسعه کسب‌وکار یا هر نوع کار مرتبط با مدیریت حساب‌های مشتری است، داشتن یک سیستم CRM بسیار مفید خواهد بود. با تجمیع داده‌های مشتری در یک پلتفرم واحد به جای کار در بخش‌های جداگانه، سازمان شما می‌تواند پروفایل جامع‌تری از مشتریان و حساب‌های آن‌ها ایجاد کند. این امر به شما امکان می‌دهد تعاملات شخصی‌تری ارائه دهید و دید عمیق‌تری به کسب‌وکار خود داشته باشید.

  چه کسانی باید از سیستم CRM استفاده کنند؟

  نشانه‌های آماده بودن سازمان برای یک سیستم CRM

  ۱. حجم بالای مشتریان

  اگر سازمان شما اخیراً رشد کرده یا به بازار جدیدی از مشتریان بالقوه وارد شده، ضروری است که مطمئن شوید آماده رسیدگی به تقاضاهای بالاتر هستید. یک سیستم CRM می‌تواند چندین پایگاه داده جداگانه را به یک سیستم یکپارچه تبدیل کند که همزمان با رشد کسب‌وکار شما، قابل توسعه باشد.

  ۲. بهبود ارتباطات داخلی و افزایش همکاری

  سیستم‌های CRM با دسترسی ۲۴ ساعته به یک پایگاه داده مرکزی، به همه اعضای تیم اجازه می‌دهند به داده‌های مرتبط با کار خود دسترسی داشته باشند. این امر اطمینان می‌دهد که همه در یک صفحه هستند و توانایی تصمیم‌گیری صحیح را دارند.

  خواندن این مقاله را از دست ندهید : اولویت‌های اصلی کسب‌وکارهای اینترنتی در سال ۲۰۲۳

  ۳. ساده‌سازی مدیریت لید

  یک نرم‌افزار CRM به کاهش هزینه‌های جذب مشتریان جدید کمک می‌کند. این امر اطلاعات را ساده‌تر کرده و فرآیند ورود مشتریان جدید را برای تیم فروش شما ساده‌تر می‌کند. با دسترسی به تمامی ترجیحات و روندهای قبلی مشتریان، تیم فروش شما قادر خواهد بود به راه‌حل‌های فوری دست یابد.

  ۴. افزایش درآمد و سطح بهره‌وری

  یک نرم‌افزار CRM می‌تواند کارهای شما را ساده‌تر کند و وظایفی را که بهتر است توسط ماشین انجام شوند از کارمندان بردارد. این امر به سازمان شما اجازه می‌دهد از بهترین دارایی خود، یعنی تلاش انسانی، بهترین استفاده را بکند. راه‌حل‌های CRM ابزارهای لازم برای کارکنان را فراهم می‌کنند تا بیشترین اثربخشی را داشته باشند، که منجر به افزایش بهره‌وری و درآمد می‌شود.

  کوچینگ چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

  نشانه‌های آماده بودن سازمان برای یک سیستم CRM

  چرا یک سیستم CRM مبتنی بر ابر را انتخاب کنیم؟

  ۱. نصب و استفاده آسان

  یکی از نگرانی‌های مصرف‌کنندگان بالقوه پیچیدگی فرآیند نصب CRM است. خبر خوب این است که یک CRM مدرن مبتنی بر ابر، کاربرپسند و ساده در نصب است. تنها چیزی که نیاز دارید یک اتصال اینترنتی پایدار است تا به حساب خود وارد شوید و دسترسی فوری به آن داشته باشید. همچنین نیازی به هزینه‌های اضافی برای سخت‌افزار، نرم‌افزار یا نگهداری سرور نیست و نیازی به یک فرد IT دائمی در محل ندارید.

  ۲. دسترسی ۲۴ ساعته

  دسترسی ۲۴ ساعته بدون شک بزرگترین مزیت یک راه‌حل CRM مبتنی بر ابر است. شما می‌توانید حتی بعد از ساعات کاری، در هر زمان و مکانی به پایگاه داده خود دسترسی داشته باشید. همه این‌ها تحت یک پایگاه داده مرکزی است که به شما امکان می‌دهد تغییرات را با همکاران خود به اشتراک بگذارید.

  ۳. سیستم قابل اعتماد

  هیچ‌کس نمی‌خواهد به احتمال خرابی یک سیستم که روزانه به آن وابسته است فکر کند. با CRM مبتنی بر ابر، تمامی اطلاعات وارد شده بلافاصله پشتیبان‌گیری می‌شوند. هر جزء در ابر به طور ایمن نگهداری می‌شود و در صورت خرابی ناگهانی سیستم، بلافاصله جایگزین شده و وقفه‌ای ایجاد نمی‌شود.

  ۴. قیمت‌گذاری مقرون به صرفه

  CRM مبتنی بر ابر نسبتاً مقرون به صرفه است و بر اساس مدل اشتراکی عمل می‌کند که نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه کمی دارد و در نتیجه ریسک را کاهش می‌دهد. همچنین هیچ هزینه پنهانی مانند خرید سخت‌افزار اضافی یا هزینه‌های مجوز وجود ندارد. شما فقط متعهد به پرداخت ماهیانه برای یک بسته CRM مبتنی بر ابر هستید.

  آیکون گوگل ادزبرای افزایش فروش می تونی از تبلیغات گوگل استفاده.برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

  ۵. کاربرپسند

  تنها چیزی که باید انجام دهید خرید یک بسته نرم‌افزاری با نرخ ماهیانه ثابت است تا به یک CRM مبتنی بر ابر دسترسی پیدا کنید. ورود به حساب خود با کدهای دسترسی داده شده، اطمینان از داشتن اتصال اینترنتی پایدار و داشتن یک دستگاه مورد نظر، مانند تلفن، تبلت یا لپ‌تاپ، برای کار از جمله مواردی است که باید رعایت کنید.

  چرا یک سیستم CRM مبتنی بر ابر را انتخاب کنیم؟

  ۶. سطوح امنیتی بالا

  یکی از نگرانی‌های بزرگ برای هر کسب‌وکار استفاده کننده از سیستم‌های ذخیره‌سازی اطلاعات مبتنی بر وب، امنیت است. ارائه‌دهندگان CRM مبتنی بر ابر، سیاست‌های پشتیبان‌گیری خودکار پیشرفته و برنامه‌های بازیابی اطلاعات روشن در صورت بروز نقض امنیتی دارند. افزون بر این، کاربران خدمات ابر می‌توانند با استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای و رمزهای عبور قوی، امنیت داده‌های خود را بیشتر تضمین کنند.

  جمع بندی

  پیاده‌سازی یک سیستم CRM در کسب‌وکار شما می‌تواند به بهبود تعاملات با مشتریان، افزایش بهره‌وری و رشد درآمد کمک کند. انتخاب یک سیستم CRM مبتنی بر ابر نه تنها فرآیند نصب و استفاده را ساده می‌کند بلکه به دلیل قابلیت دسترسی ۲۴ ساعته و قیمت‌گذاری مقرون به صرفه، انتخاب هوشمندانه‌ای برای کسب‌وکارهای امروزی است. با توجه به تمامی مزایایی که یک سیستم CRM می‌تواند ارائه دهد، سرمایه‌گذاری در آن می‌تواند تصمیمی تحول‌ساز برای سازمان شما باشد.

  قبلی
  بررسی هفت روند برتر واقعیت مجازی در سال ۲۰۲۴
  بعدی
  30 افزونه شگفت‌انگیز کروم برای طراحان و توسعه‌دهندگان
  پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید

  5 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست